Güiza'nın gözyaşları için site: sorrygüiza!

Fenerbahçeli bir taraftar, taraftarın tepkisi yüzünden yedek kulübesinde ağlayan İspanyol forvet Güiza için "sorry güiza" isimli bir site açtı.

24.02.2010 - 15:40

Güiza'nın gözyaşları için site: sorrygüiza!

Fenerbahçe-Bursaspor maçının 71. dakikasında yerini Semih’e bırakan Güiza, tribünler tarafından ıslıklanarak yedek kulübesine oturmuş ve kulübede otururken  İspanyol golcünün gözyaşlarını tutamadığı görülmüştü.

Sarı-lacivertli taraftarların maçın ikinci yarısından itibaren sürekli aleyhine tezahürat yaptığı Güiza, yedek kulübesinin köşesinde tek başına oturmuş ve ağlamıştı.

Güiza'nın gözyaşlarını gören futbolcular ünlü forveti teselli ederken, Fenerbahçe taraftar dernekleri de Güiza'ya destek verdi.

Ancak, hiçbiri yeni açılan bir internet sitesi kadar çarpıcı değildi. Fenerbahçeli bir taraftar, "sorry güiza-özür dileriz güiza" isimli bir site açarak İspanyol golcüye seslendi.

Türkçe, İspanyolca ve İngilizce olarak 3 dilde açılan sitenin açılışında şu mesaj yer aldı:

"Merhaba Güiza,

Maç sırasında bütün iç hesaplaşmalar, bütün sorgulamalar, bütün yuhalamalar, uğultular seni sonunda o köşede sıkıştırdı biliyorum. Elindeki o su şişesi düğümlenen boğazına çare olacak tek dayanaktı o an. İçini sadece ona döküyordun, belki de seni en iyi anlayandı o an.
Gözlerindeki buğuyu sadece o anlıyordu, sadece o şişe, köşende sen. Ve gözlerinin daldığı, baktığın ama hiçbir şey görmediğin o resim. O boşluk. O an ne futbol oynamak, ne gol atmak, o an ne hayata dönmek, ne nefes almak. Sen ve seni en iyi anlayan boğazındaki o düğüm.


Seni boğazındaki o düğüm kadar anlayamadık. Köşende seni "çubuklu" formanın içinde gözyaşın, çaresiz bakışların ve iç hesaplaşmanla yalnız başına bıraktığımız için, seni ter döktüğün o formanın içerisinde ağlattığımız için özür dileriz güiza."

Sarı-lacivertli taraftar, Liverpool tribünlerinin efsane şarkısı "you'll never walk alone"u da tüm Türk futbolseverleri adına Güiza'ya gönderdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...