'Güle güle istediği yerden atlasın'

Okul arkadaşına aşık olan ama karşılık bulamadığı için intihar etmek isteyen 14 yaşındaki genç, herkesi alarma geçirdi. Arkadaşları, kızın evine gitti ve ailesine durumu anlattı. Ailenin yanıtı ise şaşırtıcıydı...

Haberler 01.12.2011 - 10:04

'Güle güle istediği yerden atlasın'

İlköğretim Okulu 8’nci sınıf öğrencisi A.B., aynı okulda okuyan 7’nci sınıf öğrencisi kıza aşık oldu. Ancak kız bu aşka karşılık vermeyince bunalıma giren A.B, okudukları okulun karşısında çalışmaları devam eden inşaatın 5’nci katına çıktı.

Çevre sakinleri ise intihar girişiminde bulunan A.B.’yi görünce hemen polis, itfaiye ve sağlık ekiplerine haber verdi.

Ekipler kısa sürede gelirken, itfaiyenin branda açmasını istemeyen A.B. "İtfaiye gitmezse hemen atlıyorum" diye tahditte bulundu. Bunun üzerine itfaiye ekipleri inşaatın altına gizlice saklanarak beklemeye başladı.

KIZIN AİLESİ "İSTEDİĞİ YERDEN ATLASIN" DEDİ
DHA'da yer alan haberde; kızı sevdiğini belirten A.B, "Buraya gelip beni sevdiğini söylemezse atlarım" diye bağırdı. Bunun üzerine kızı tanıyan okul arkadaşları evine gitti ve ailesine durumu anlattı.

İddiaya göre kızın ailesinin yanıtı ise "Güle güle istediği yerden atlasın" oldu. İnşaatın bulunduğu yere gelen Edirne Sosyal Hizmetler Müdürü Fevziye Aşıcı ve yurt ve okul öğretmenleri ile polis ve sağlık memurları A.B.’yi aşağıya inmeye ikna etmeye çalıştı.

İnşaatın karşısında bulunan bir öğrenci yurdunda kalan öğrencilerden bazıları gelişmeleri cep telefonlarına kaydetti. A.B., inşaata çıkan öğretmeni tarafından ikna edilerek indirildi ve Edirne Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Olayla ilgili polis soruşturma başlattı.


Sayfa Yükleniyor...