"Haftada 1 kez buluşmak için ayda 12 bin lira"

Yaşı geçkin erkeklerin genç kadınlara olan zaafı dünyada "Sugar daddy" kavramı ortaya çıkardı. Ortayaş üzeri paralı ve çapkın adamlar, üniversiteli kızlara cep harçlığı vererek kısa süreli birliktelikler yaşıyor. Olay bir belgesele bile konu oldu.

ntv.com.tr 16.06.2015 - 10:39 | Son Güncelleme : 16.06.2015 - 11:38

"Haftada 1 kez buluşmak için ayda 12 bin lira"
81 yaşındaki ABD'li işadamı Donald Sterling ve 23 yaşındaki eski sevgilisi

İngiliz Radyo kanalı The Radio 4 ilginç bir fenomenin peşine düştü. İddiaya göre genç, kız öğrenciler eğitim masraflarını karşılamak için orta yaşın üzerindeki erkekler ile kısa süreli ilişkiler yaşıyor. Radio 4 bu konu hakkında bir belgesel hazırlayarak konunun peşine düştü. Araştırmaya göre artık sadece bu işi yapan web siteleri bile var. Bu sitelerden birinin verilerine göre ise 2012’deki okul fiyatlarındaki artış siteye olan ilgiyi katlayarak artırmış. 

SADECE MADDİ DESTEK DEĞİL, KIZLARA UFUK DA AÇIYOR

Sitenin sözcüsü Angele Bermudo verdikleri hizmeti şöyle özetliyor; "Öğrencilerin fazla bir seçeneği yok. Ya zengin bir aileniz olacak ya da bir işe girip çalışacaksınız. Yoksa bu masrafların altından kalkmak mümkün değil. Ancak çalışırsanız da bu sefer okulunuza ayıracak vaktiniz kalmayacak. Bizim hizmetimizi kullanmak öğrencilere yalnızca maddi olanaklar sağlamıyor. Buluştukları insanlar genelde başarılı işadamları olduğu için genç kızlara iş hayatında mentörlük ediyor hatta mezun olduklarında iş bulmalarını bile sağlıyor”

Yabancılar bu işi yapan kızlara "Sugar baby" onları finanse edenleri ise "Sugar daddy" diye adlandırıyor.

Samantha Sharrat (29)
Samantha Sharrat (29)

EN YÜKSEK İKİNCİ KATILIMCI CAMBRIDGE ÖĞRENCİSİ KIZLAR

Siteye kayıt olmak için okul e-postalarını kullanan kızlara sitede özel bir statü veriliyor. Sitenin verilerine göre en yüksek 2. katılım dünyanın en iyi üniversiteleri arasında gösterilen Cambridge Üniversitesi’nden. 1. sırada ise Kent Üniversitesi yer alıyor.

“SADECE PARA İÇİN SEKS”

Radyoya konuşan 19 yaşındaki isminin açıklanmasını istemeyen Cambridge Üniversitesi öğrencisi bir kız, sitedeki deneyimlerini şöyle anlatıyor;
“Bir keresinde 40’lı yaşlarda bir bankacıyla buluştum ve bana haftada bir kez buluşmak ve “samimi” olmak için 3 bin paund (yaklaşık 12 bin lira) vereceğini söyledi. Bana 'önce güzel bir yerde yemek yeriz sonra ise daha samimi olacağımız bir ortama geçeriz' dedi. Çok rahatsız hissettim, bunun bana göre olmadığını anladım ve bir daha da asla böyle bir şeyi denemeyeceğim. Sitede bu işin eskortluk olmadığı sadece güzel yerlere birlikte gideceğinizi ve hediyeler alacağınızı söylüyorlar ancak temelde bu iş sadece para için seks. Cambridge’den bu kadar çok kişinin siteyi kullanmasına da şaşırmadım çünkü burada yaşamak ve eğitim almak gerçekten çok pahalı.”

Samantha Sharrat 29 yaşında ve 10 yıldır bu işi yaptığını söylüyor.
Samantha Sharrat 29 yaşında ve 10 yıldır bu işi yaptığını söylüyor.

HEPSİYLE DE CİNSELLİK YAŞAMIYORLAR

29 yaşındaki Samantha Sharrat adlı başka bir kullanıcı ise 10 yıldır bu işi yaptığını ve buluştuğu 10 orta yaşlı erkekten yalnızca bir tanesiyle cinsellik yaşadığını dile getirdi. Siteyi kullanarak aylık 4 bin paunda kadar ücret ödemeyi kabul eden erkeklerin arasında her sektörden insan var. Futbolcular, müzik grubu menajerleri, bankacılar...

"BABAM KONUŞMUYOR, ANNEM HARİKA OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYOR"

Samantha ayrıca
“Bana araba, saatler, Jamaika ve Bahamalar’da tatiller hediye edenler oldu. Hatta bir erkek bana dayalı döşeli bir daire bile aldı. Bu bir yaşam tarzı, ne isterseniz alabilirsiniz. Bunun için ise hiçbir şey yapmanıza gerek yok sadece güzel olun yeterli. Düzenli bir işe sahip olmama özgürlüğünü seviyorum. Herkes de bu yaptığımın farkında. Babam konuyu hiç konuşmuyor annem ise bunun harika bir şey olduğunu düşünüyor.” şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...