'Haiti’ye göndereceğime TOKİ’ye bağışlarım'

Ünlü sanatçı Serdar Ortaç, Haiti'ye yardım etmediği için kendisini eleştirenlere sert bir dille cevap verdi.

15.03.2010 - 13:40

'Haiti’ye göndereceğime TOKİ’ye bağışlarım'

Haiti'de meydana gelen 7.0 büyüklüğündeki depremde, binlerce kişi hayatını kaybetti. Türkiye ile beraber pekçok ülke, Haiti'ye yardım için çalışmalar başlattı.


Magazin dünyası da Haiti içni elini taşın altına koydu, Kızılay, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Lamia Tanıtım'ın desteğiyle ''Haiti İçin El Ele'' konseri düzenlendi. Mustafa Ceceli, Soner Sarıkabadayı, Hadise, Murat Boz, Atiye, Ayşe Özyılmazel, Emir, Gökhan Tepe, Ceynur, Seda Bağcan ve Gülşen, Behzat Gerçeker yönetimindeki Enbe Orkestrası sahneye çıktı.

Serdar Ortaç'ın, bu yardım gecesine katılmaması eleştirilere maruz kaldı.

Ünlü sanatçının cevabı ise oldukça sert oldu:

''Haiti mi, Hakkari'mi...Ben bu yardım işini anlamıyorum. Abuk subuk yerlere yardım etme hevesi başladı. Banane Haiti'den, kendi insanım teneke çatının altında ölüyor. Açlıktan ağzı kokuyor. Adam Haiti'ye yardım ediyor.

HAİTİ’YE GÖNDERECEĞİM PARAYI TOKİ’YE BAĞIŞLARIM
Haiti’ye acımıyor musun diyorlar. Elbette acıyorum ama oraya göndereceğim parayı TOKİ’ye bağışlarım, Elazığ’daki depremzedelere konut yapar. Polis Vakfı, Türk Emniyet Teşkilatı Dul ve Yetim Vakfı bir gece düzenledi. Ona katılırım. Çünkü benim için canını veren polisin, dul kalan eşi ve çocuğu için. Ona giderim, ama Haiti için gitmiyorum.”
  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...