Almanya Bundesliga’da Bayer Leverkusen forması giyen ve FIFA'nın verdiği 4 ay futboldan men cezasıyla zor günler geçiren Hakan Çalhanoğlu, Sinem Gündoğdu ile hayatını birleştirmenin mutluluğunu yaşıyor.

Geçtiğimiz hafta sonu Sinem Gündoğdu ile Almanya Mannheim şehrinde düzenlenen nikah töreniyle dünya evine giren ve oyun havalarına eşlik edip zeybek oynaması ile konuşulan Hakan Çalhanoğlu yeni ortaya çıkan detaylarla gündemde.

Düğünden önce kız isteme merasimine Mehter Marşı ile giden Hakan Çalhanoğlu’nun, düğün sonrası ise arkadaşları tarafından gelenekler gereği kemerle dövüldüğü ortaya çıktı.

Arkadaşlarıyla memleketinin meşhur kemer oyununu oynayan Hakan Çalhanoğlu'nun daha sonra yine kemerle dayak yediği anlar gecedekileri gülme krizine soktu.

KEMER OYUNU NEDİR?

Yüksük veya kemer oyunu olarak adlandırılan bu oyunda, oyunculardan biri kemeri saklar. Diğer oyuncular nereye saklandığı belli olmayan bu kemeri bulmaya çalışır.

Kim kemere yaklaşırsa o kişinin ismi söylenir ve sıcak, kızdı, yandı, bitti, kül oldu, soğudu, buz oldu gibi deyimler kullanılarak kemerin yeri belirtilmeye çalışılnır.

Kemeri ilk bulan oyuncu ebe yerine gelene kadar diğer oyuncular istediği kadar kemer ile vurur.