'Hakim bey, o kedi aslında benim annem'

Almanya'da silahlı soygundan beş yıl hüküm giyen Budist bir rahip, kedisinin aslında reankarne olmuş annesi olduğunu söyleyerek görüşme talep etti.

05.11.2009 - 14:33

'Hakim bey, o kedi aslında benim annem'

Banka soymaktan hüküm giyerek hapse düşen Budist bir rahip, kedisinin kendisini ziyaret etmesine izin verilmesini istedi. Fakat rahibin asıl derdi kedisini görmek değil çünkü 46 yaşındaki Peter Keonig'e göre kedisi annesinin reankarne olmuş hali. Budizm'deki inanışa göre insanlar öldükten sonra hayvan olarak dünyaya geliyor.

Almanya'nın Whirl kentinde silahlı soygun yüzünden beş yol hapis cezası alan Keonig, mahkemeye giderek kedisi Gisela'nın annesi olduğunu ve onu görmek istediğini söyledi.

Keonig, "O annem, biliyorum. Eskiden olduğu gibi bana bakıyor. Nasıl ki diğer mahkumlar eşlerini ve çocuklarını görüyor ben de onu görmek istiyorum" dedi.

Mahkeme ise "Bireylerin dini özgürlüklerine saygı duyuyoruz ama mahkum ölen annesinin bir kedi olarak dünyaya geldiğini kanıtlayamadı. Bu yüzden talebi reddedildi" açıklamasını yaptı. Ama mahkeme mahkumun kediye mektup yazabileceğini söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...