Haliç'e 2 milyon ziyaretçi

Dünyanın çalışır durumdaki en eski tersanesi olan Haliç Tersanesi ilk kez bir fuara; Boat Show'a ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Hem karada hem suda toplam 140 bin metrekarelik alan üzerinde 300 teknenin sergileneceği Haliç Boat Show'un, 2 milyona yakın ziyaretçi çekmesi bekleniyor.

13.08.2011 - 15:35

Haliç'e 2 milyon ziyaretçi


Türkiye'de son yıllarda çarpıcı bir çıkış yakalayan tekne ve yat sektöründeki büyüme, fuarcılık sektörünün de ilgisini çekerek, sektörün hareketlenmesine neden oldu. Sektördeki canlılık, 556 yıllık dünyanın çalışır en eski tersanesi konumunda olan Haliç Tersanesi'nin de tekne üreticilerine fuar alanı olarak hizmet vermesine ön ayak oldu.

Tersane-i Amire yani Haliç Tersanesi  9-18 Eylül 2011 tarihleri arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla Süzer Fuarcılık Organizasyon A.Ş. tarafından düzenlenecek Haliç Boat Show'a ev sahipliği yapacak.

Fuarda, karada 30 bini kapalı, 40 bini açık olmak üzere 70 bin metrekarelik alan kullanılacak. Suyun üzerine sergilenecek tekneler için ise, parça parça yine toplam 70 bin metrekarelik adalar oluşturulacak.

Aralarında Liverani, Galeon, Azimut, Azuree, Prestige, Meridian, Princess gibi dünyaca ünlü markalara ait 300 teknenin görücüye çıkacağı fuarın dünyadan ve Türkiye'den toplam 2 milyona yakın ziyaretçi çekmesi bekleniyor.

İstanbul'daki 49 şehir hatları iskelesinden, ek seferlerle Haliç Boat Show için Kasımpaşa iskelesine yolcu taşınacak fuar, Türk denizcilik sektörünü uluslararası arenada temsil etmeye en büyük aday olarak gösteriliyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...