NTV

Halit Ergenç'in dizisi hakkında açıklama

Yaşam

Halit Ergenç'in yeni dizisinde partneri kim olacak? Bergüzar Korel'den Cansu Dere'ye farklı isimlerin ortaya atılması üzerine dizinin yapımcısından açıklama geldi.

‘Muhteşem Yüzyıl’ın ardından ekranlara iki yıl veda eden Halit Ergenç'in yeni dizisi Vatan Haini'nde hazırlıklar son sürat devam ediyor.

Ağustos ayında başlanması planlanan dizinin mekan ve set hazırlıklarına başlandı bile. Ancak Halit Ergenç'in rol arkadaşının kim olacağı konusundaki tartışmalar da sürüyor. Farklı isimlerin ön plana çıkması üzerine dizinin yapımcısından açıklama geldi: Dizinin adı ve diğer bilgileri ne yazık ki yanlış. 

İşte O3 Medya tarafından yapılan o açıklama. 

"O3 Medya’nın yeni dönem dizisi “Vatan Haini" ile ilgili yazılı basın ve sosyal medyada yer alan haberlerde dizinin adı ve diğer bilgileri ne yazık ki yanlış yer almaktadır. Diziye ait en güncel ve doğru bilgiler aşağıda yer almaktadır.

"YURT İÇİ VE YURT DIŞI GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR"

Projenin ilk başrol oyuncusu Halit Ergenç, O3 Medya ile geçen hafta anlaşmaya varmış ve imza süreci tamamlanmıştır. Halit Ergenç’in başrol oynayacağı, 1919 İzmir’inde geçecek olan yeni sezonun iddialı projesinin oyuncu kadrosu için yurt içi ve yurt dışından birçok oyuncu ile görüşülmektedir.

Yapılan bu görüşmeler O3 Medya'nın yaratıcı yapımcı olarak kadrosunda bulunan ve aynı zamanda dizinin yönetmenliğini de üstlenen Taylan Biraderler ve projenin yapımcısı Nermin Eroğlu tarafından bizzat yürütülmektedir.

"DEKOR İNŞA EDİLİYOR"

Necati Şahin ve Nuran Evren Şit'in senaryosunu yazdığı, çekimlerine Ağustos ayında başlanması planlanan dizi için İstanbul, İzmir ve Ege Bölgesinin çeşitli yörelerinde özel mekanların hazırlığına da başlandı.

Ana mekânların yanı sıra konu aldığı dönemin duygusuna uygun olarak proje için İstanbul'daki özel bir platoda dekor inşaa ediliyor. 4 ayda tamamlanması planlanan, içerisinde İzmir Kordon Boyu ve dönem mahallelerinin de yer aldığı bu özel dekor için 100 kişiden oluşan sanat grubu titizlikle çalışıyor."

ETİKETLER