Haluk Bilginer ve Memet Ali Alabora 7 yıl sonra aynı filmde

Haluk Bilginer ve Memet Ali Alabora, 7 yıl aradan sonra aynı filmde buluşuyor. İkili, İngiliz yapımı “Trendy” filmi için kamera karşısına geçecek.

Haberler - ntv.com.tr 06.06.2016 - 11:44 | Son Güncelleme : 06.06.2016 - 12:27

Haluk Bilginer ve Memet Ali Alabora 7 yıl sonra aynı filmde

Haluk Bilginer ve Memet Ali Alabora, 2009’da “7 Kocalı Hürmüz” filminde birlikte rol almalarının ardından bu kez, Londra’da yaşayan Fransız yönetmen Louis Lagayette’nin yeni filmi “Trendy”de buluşacak.

Çekimleri birkaç hafta içinde başlayacak olan gerilim türündeki filmin kadrosunda Hollywood yıldızı Alan Ford ile Lorraine Burroughs da yer alacak.

Memet Ali Alabora, oyunculuk kariyerini İngiltere'de sürdürüyor.
Memet Ali Alabora, oyunculuk kariyerini İngiltere'de sürdürüyor.

Çekimlere katılmak üzere iki hafta sonra İngiltere’ye gidecek olan 62 yaşındaki Haluk Bilginer’in, Alan Ford’un üstlendiği Matthew karakterinin iş yaptığı Hasan’ı canlandıracağı öğrenildi. Öte yandan üç yıldır İngiltere’de olan ve İngiliz vatandaşlığı alan 38 yaşındaki Memet Ali Alabora da filmde, “Mehmet” adı bir Türk karakteri canlandıracak.

BBC One'ın Anthony Horowitz imzalı polisiye dizisi New Blood'da "John Malik" karakterini canlandıran Haluk Bilginer, daha önce BBC yapımı EastEnder'ta da rol almıştı.

Sayfa Yükleniyor...