'Hande doğruları söylemiyor'

Hande Ataizi'nin "Gencay Gürün'e o sahneyle ilgili rahatsızlığımı söyledim. Bana 'Şekerim çok haklısın' şeklindeki sözleri yalanmış...

Haberler 09.06.2011 - 15:01

'Hande doğruları söylemiyor'

Hande Ataizi'nin "Cihan Ünal beni 'Özel Hayatlar'daki oyunda sevişme sahnelerinde taciz etti. O sahneyle ilgili rahatsızlığımı Gencay Gürün'e söyledim. Bana 'Şekerim çok haklısın. Ben de öyle düşünüyorum. O sahnelerin senin şekilde olması gerekiyor" şeklindeki açıklamasına oyunun sahnelendiği 'Tiyatro İstanbul'un patronu Gencay Gürün'den yalanlama geldi.

Gürün, Kanaltürk'teki '2. Sayfa' bağlanıp şunları söyledi:

"Hande bana asla böyle bir söylemedi. Söylediyse 'Adım Gencay Gürün değil'. O kadar eminim! Hande doğruları söylemiyor. Hayal dünyası çok geniş. Eğer böyle bir şikayet duysaydım şok geçirir, şaşkınlıktan düşüp bayılırdım. Hande daha önce de tiyatromuz tarafından sahnelenen 'Dönme Dolap' adlı oyunu okuma provaları sırasında bırakıp gitti. Kendisine çok istiyor, araya aracılar koyuyor diye ikinci bir şans verdik. Cihan Ünal ile rol aldığı 'Özel Hayatlar' sayesinde kaybettiği şöhretini geri kazandı. Bu sayede televizyondan yüksek ücretli bir iş kaptı. Yorulmamak ve daha rahat bir hayat sürmek için de oyunu doğru olmayan bir iddiayı kullanıp yarım bıraktı. Perdeyi kapattırdı. Bize attığı mesajları açıklayacağız."

ATAİZİ'NİN ATTIĞI CEP MESAJLARI  
'Tiyatro İstanbul'un Müdürü Emin Hamarat, programa bağlanıp Hande Ataizi'nin 18 Mayıs 2011'de kendilerine attığı mesajları şöyle açıkladı:

"Ben bu oyunu oynamak istemiyorum. Hemen başka bir oyuna geçelim. Kıbrıs yok. Tiyatronun sonu olmaz bu. Kıbrıs'ı bitirelim."

"Hande Ataizi oyunda rol almayacağını bir hafta öncesinden bize açıkladığını söylüyor. Bu asla doğru değil" diyen Hamarat, "Oyuna çıkmayacağını Kıbrıs'taki temsilden 2 gün önce söyledi. Kendisini ikna etmek için program yaptığı TV kanalına gittiğimde de benimle görüşmedi. Beni kapıda bekletip kulisten cep telefonuma sözkonusu bu mesajları attı" şeklinde ifadelerde bulundu.

"ORASI OTEL ODASI DEĞİL BİR TİYATRONUN SAHNESİ"
Programın diğer konuğu Can Gürzap ise konu üzerine çarpıcı bir açıklama yaptı.

Gürzap'ın açıklaması ise şöyle:

"Türk Tiyatrosu son 40 yılda 7 kez perde kapatmak zorunda kalmıştır. Buna 4 kez 'Seneye Bugün, 'Salıncakta 2 Kişi', 'Kadıncıklar' ve 'Evliliğe Gelince' adlı oyunlarda rol alan Nurseli İdiz sebep olmuştur. Bir kez de 'Özel Hayatlar' ile Hande Ataizi perde kapattırdı. Nurseli İdiz de alkol problemi vardı. Sabaha kadar içiyordu. 'Salıncakta 2 Kişi'yi oynarken ağzındaki alkol kokusu yüzünden sahnede mahvolduğumu hatırlıyorum. Şimdi ne halde biliyor musunuz? Tiyatromda bedava oynamak için araya Gencay Gürün'ü sokup yalvarıyor. Hande Ataizi olayına gelince... Öncelikle merak ediyorum, Cihan Ünal'ın ona attığı mesaj neymiş? Niye gösteremiyor? Her şeyi anlatıyor da onu niye saklıyor? Neden 60 oyunda sustu da, şimdi taciz edildiğini söyledi? Adama sorarlar '60 oyun niye bekledi?' diye. Cihan Ünal sahnede, 500 kişinin önünde bir kadını taciz edip bundan nasıl zevk alabilir ki? Böyle bir şeyden zevk alınamaz! Hande Ataizi, Cihan Ünal'ı otel odasında temizlikçi kadına saldıran IMF eski başkanı Strauss Khan'a benzetmiş. Dehşet içindeyim. Ama orası otel odası, burası tiyatro sahnesi Hande Ataizi! İkisi arasında dağlar kadar fark var."

Sayfa Yükleniyor...