Harvey Weinstein tecavüzden yargılanacak

Hollywood’un ünlü yapımcısı Harvey Weinstein, iki farklı kadına tecavüz ve cinsel suç eylemleri suçlamasıyla New York’ta mahkemeye çıkıyor.

ntv.com.tr 25.05.2018 - 14:12

GettyImages-503673920.jpg

Bugün Harvey Weinstein’in, iki ayrı kadına tecavüz suçlamasıyla ceza davası görülüyor.

Manhattan Bölgesi Avukat bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre Weinstein, aynı kadına birinci derece tecavüz ve üçüncü derece tecavüz suçlamalarının yanı sıra başka bir kadını kendisine oral seks yapmaya zorlamakla suçlanıyor.

65 yaşındaki ünlü film yapımcısı, Manhattan Yüksek Mahkemesi’nde yargıç Kevin McGrath'ın karşısına çıkmadan önce parmak izinin alınması için bir polis bölgesine teslim olacak.

Weinstein, aralarında 2010 yılında kendisine iki kez tecavüz ettiğini iddia eden Boardwalk Empire filmi yıldızı Paz de la Huerta’nın da olduğu 80’den fazla kadına cinsel saldırı suçlamalarıyla karşı karşıya.  

ÜNLÜ OYUNCULARDAN TACİZ SUÇLAMASI

Weinstein'ı taciz ya da tecavüzle suçlayan arasında Angelina Jolie, Gwyneth Paltrow ve Rose McGowan gibi tanınmış isimler var.

Weinstein cinsel ilişkilerinin karşılıklı rıza sonucu gerçekleştiğini savunmuştu.

Ünlü yapımcı, cinsel saldırı iddialarının ardından Oscar Ödül Törenleri'ni düzenleyen Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi’nden kovulmuştu.

Sayfa Yükleniyor...