Tokat Valiliği, ''MR için bekletilen hasta sürünerek valiliğe gitti'' iddiasına konu olan hastanın halen Tokat Devlet Hastanesi Fizik Tedavi Bölümü'nde müşahede altında tutulduğunu, ayaklarında da iddia edildiği gibi sinirsel his kaybı bulunmadığının tespit edildiğini bildirdi.

Tokat Valiliği basında yer alan ''MR için bekletilen hasta sürünerek Valiliğe gitti'' haberleriyle ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada, hasta Osman Taşkın'ın bel ağrısı nedeniyle Tokat Devlet Hastanesi acil servisine ambulans ile götürüldüğü, ilk müdahalesi yapıldıktan sonra beyin cerrahisi bölümüne sevk edildiği kaydedildi.

Beyin cerrahi polikliniğine gönderilen hastanın ajitasyon yapması nedeniyle sıra gözetilmeksizin beyin cerrahi uzmanı Dr. Mehmet Kocabaş tarafından muayene edildiği belirtilen açıklamada, yetkililerin sıkıntı yaratmamak için hastalığı ile ilgili aciliyet kaydı olmamasına rağmen bütün işlemlerde kendisine öncelik verildiği belirtildi.

Hastanın, ''Ben 20 gün önce Recep Akdağ ile beraberdim, Vali benim dayımın öğrencisi ben işimi hallederim. Ben sürünerek ineceğim, herkes nasıl süründüğümü görsün'' ifadelerini kullandığı bildirilen açıklamada, hastanın işlemler konusunda sürekli sıkıntı çıkardığı, ambulansa bindirilmek üzere götürülürken kalabalığı görünce hastane hakkında kötü sözler söyleyerek bağırdığı ifade edildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Kendisine burası 3. kat inemezsiniz denildiğinde asansöre binmiş ve zemin kata indiğinde ısrarlara rağmen arabadan inmiş, emekleyerek yola devam etmeye başlamış, eşine cep telefonunu verip çekmesini söyleyerek hastane dışına çıkmıştır. Tüm bu mizansen hastanemiz güvenlik kameraları tarafından kayıt altına alınmıştır.

Başhekim Yardımcısı Dr. Pervin Balcı tarafından durumdan haberdar edilen hasta hakları birim sorumlusu Süleyman Güler hastanın yanına gitmiş, hastaya MR'ının çekileceğini, içeriye girmesini telkin etmiştir. Hasta çekim yaptırmayacağını, Bakana şikayet edeceğini söylemiş ve Süleyman Güler'in gözü önünde yürüyerek hastaneyi terk etmiştir.''

Hasta Osman Taşkın'ın halen Tokat Devlet Hastanesi Fizik Tedavi Bölümü'nde müşahede altında tutulduğu belirtilen açıklamada, ayaklarında iddia edildiği gibi sinirsel his kaybı bulunmadığının uzman hekimler tarafından yapılan kontrolde tespit edildiği bildirildi.