'Hayatımdan endişe ediyorum'

Michael Jackson tarafından bırakılan tuhaf mesajlar ortaya çıktı. Şarkıcı maddi yardım için yalvarıyor ve hayatından endişe ettiğini belirtiyor.

14.05.2010 - 12:26

'Hayatımdan endişe ediyorum'

İsmi açıklanmayan bir arkadaşının telefonuna bırakılan kayıtlarda, şarkıcı, İtalyan mafyasının peşinde olduğunu ve Neverland'den ayrılmak istediğini anlatıyor. Mesajlar, şarkıcı ölmeden 6 yıl önce bırakılmış.

Gazeteci Daphne Barak, ünlülerin bağımlılıkları hakkında kitabını yazdıktan sonra kayıtları The Sun gazetesine teslim etti. Kayıtlar gerçekse, 50 yaşında ölen Jackson'ın, paranoyak, endişeli ve tuhaf bir şekilde konuştuğu anlaşılıyor.

Barak, şarkıcının sırdaşlarıyla yaptığı görüşmelerde bağımlılığını açıkladıklarını söylüyor. Bu iddiasını da daha önce bilinmeyen ses kayıtlarıyla destekliyor.

"HAYATIMDAN ENDİŞE EDİYORUM"
Kayıtlar 2003 yılında yapılmış. Aynı yıl, Martin Bashir hazırladığı belgeselde, Jackson'ın yatağını çocuklarla paylaştığını ifşa etmişti.

İlk mesajı şöyle: "Ben Michael. Çok önemli. O hesaba 150 yatırmanı istiyorum. Çünkü… Hayatımdan endişe ediyorum."

Birinin ona sabotaj düzenlediğiyle ilgili korkularından bahsediyor ve onların kendini bulamayacağı bir yere gitmek istediğini söylüyor. Onların kim olduğunu söylemiyor.

"YARDIM ET, BİZ KARDEŞİZ" 
Daha sonra zar zor duyulan bir sesle, üç kez "Yardım et" diye tekrarlıyor ve "Biz kardeşiz" diye bitiriyor.

Sabah 04:30'da bırakılan bir başka mesajda, Jackson titrek bir sesle yine para konusundan bahsediyor.

"İTALYAN MAFYASINDAN..."
"Çok endişeliyim. O adama güvenmiyorum. Onun kötü biri olduğunu, İtalyan mafyasından olduğunu düşünüyoruz. Lütfen… Ondan daha akıllı olmalıyız. O yüzden lütfen bana yardım et. Bunu yapabilmek için onları, o fonları almam gerekiyor. Uzakta olmak istiyorum. Şu anda Neverland'de olmak istemiyorum."

Şarkıcı, "çok, çok gizli bir konuda" görüşmek istediğini ve bir Alman veya İsveç bankasına erişime ihtiyacı olduğunu belirten ayrı ayrı mesajlar da bırakmış.

"ÇOK UTANIYORUM AMA..."
Kısa süre sonra bir mesaj daha bırakıyor. Bu mesajda "Güneşlik" kelimesini kullanıyor. Anlaşılan bu, parayla ilgili bir parola.

"Çok utanıyorum. Ama, şey, Ocak'ta, Şubat'ta, biraz para elime geçecek gibi. Şey… O yüzden Güneşlik, hesap 150'ye gelmeli. Lütfen bana kızma… (anlaşılmayan kelimeler)"

Daha sonra bunun, kendisi ve ailesi için ne kadar önemli olduğunu söylüyor ve kendisini takip eden birileri olduğunu ekliyor.

Jackson'ın doktoru, şarkıcının ölümü üzerine, kasıtsız adam öldürme suçundan ceza yemişti.


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...