Hayatını Cameron'a borçlu

İngiltere Başbakanı David Cameron, beline kadar bataklığa girip bir koyunu kurtardı. 1 Nisan’da ortaya çıkan haberin ‘şaka’ olduğu düşünülerek basında yer verilmedi.

Haberler 03.04.2013 - 12:32

Hayatını Cameron'a borçlu

David Cameron, evinin yakınlarındaki bir bataklığa, beline kadar girerek bir koyunu boğularak telef olmaktan son anda kurtardı. Haber, 1 Nisan günü ortaya çıktı ancak şaka değil gerçek olduğu ortaya çıkmasından epeyce sonra öğrenildi.

David Cameron David Cameron

Cameron, 1 Mart 2013 günü, bir dostuna ait çiftlikten evine dönerken, Oxfordshire kontluğunun Chipping Norton kasabası yakınlarındaki bir bataklıkta çırpınan bir koyun görmüş ve beline kadar bataklığa girip koyunu kurtarmıştı. Habere göre Cameron, koyunu kurtardıktan sonra, sahibine teslim etmeden önce ona bir de isim koydu; Swampy (Batak).

Koyunun 43 yaşındaki sahibi çiftçi Julian Tustian, kuzularla uğraşırken Başbakan Cameron'un kendisini sık sık ziyaret ettiğini belirtti ve "Gerçek dünyadan uzaklaşmayı seviyor" dedi.

Risk grubundaki haber, BBC'nin "Şaka gibi görünen ama gerçek olan 10 haber" haberini servis etmesiyle yayılmaya başladı.

Sayfa Yükleniyor...