Haziran Ayı Yorumu ve Uranüs

İnsanoğlu zor bir sınav vereceği önemli bir döneme giriyor. Çok sevgili okuyucularım, hava sıcaklığının fazlası ile artacağı Koç burcu ve Uranüs’ün birleşimi ile birlikte belli bölgelerde inanılmaz sıcaklık artışlarının gerçekleşeceği, belli bölgelerde şiddetli tayfun ve yağmurların olacağı bir döneme giriyoruz.

Uranüs-25Mayıs4-Haziran-Arasında-Doğanlar

Uranüs gezegeni 2003 yılı Mart ayından itibaren ilerlediği Balık burcundan bu ay sonu ayrılarak, yaklaşık 9 yıl boyunca etkisini yoğun bir şekilde göstereceği, baharın başlangıç burcu Koç burcunda olacak. Uranüs astrolojide asiliği ile geleneksel bakış açılarını yıkması ve yaptığı devrimler ile, hatta hareketlerinin keskinliği, sivriliği ve hakkında yapılan yorumların anlaşılırlığı, netliği sebebi ile en güçlü gezegenlerden biridir.

Kendisinin bulunması döneminde bile, 1789 Fransız devrimi ile birlikte her Uranüs burç değişiminde hayatlarımızda, burcumuz, yükselen burcumuz ve doğum horoskopumuza göre farklı alanlarında ani ve özel bir değişimin olduğu görünmektedir. Batı Astrolojisinde hermafrodit etkisi ile hem dişil hem eril etkiler gösteren Uranüs, bulunduğu burç grubu ile birlikte büyük ama çok büyük devrimsel nitelikli değişimlere sebebiyet verir ve bu değişimler herhangi bir Satürn transiti veya Plüton transitinin yarattığı etki gibi etkilerin çok ötesinde hızlı , yıkıcı ve ani olur.

Uranüs’ün Koç burcundaki hareketi tüm burçlarda önemli etkilere sebebiyet verirken, daha ziyade öncü burçlar dediğimiz Koç, Terazi, Oğlak ve Yengeç burçlarının hayatlarında olumlu veya çok dramatik değişimlere sebebiyet verecek. Doğduğunuz andaki doğum horoskopunuzun etkileri, doğum horoskopunuzdaki Uranüs’ün konumu, bu etkilerin olumlu mu veya çok dramatik bir şekilde olumsuz mu olduğunu gösterir. Çünkü Uranüs için olumlu veya olumsuz kelimelerini kullanamazsınız. Mars ile gökyüzünde zorlayıcı bir pozisyonda, yangın, volkan patlaması gibi etkilere sebebiyet verirken, Venüs ile olumlu bir pozisyonda hamile kalmakta zorlanan bir hanımı ikiz çocuğunu müjdeleyebilir. Yalnızca Uranüs’ün gökyüzü, hava, hava şartları ve tabiat olayları ile ilgisi de göz ardı edilmemelidir.

Astrolojiyi gazete kupürlerinden çıkartan ve gerçek astroloji ile ilgilenen profesyoneller, Satürn ve Uranüs’ün diğer gezegenlere kare olduğu dönemlerde deprem , volkan patlaması ve ciddi doğal felaketlerden insan kayıplarının olduğunu bilirler. Hala bazı cahiller ve gerçekten eğitimi düşük bireyler, astrolojiyi yıldız falcılığı olarak görenler bile bu istatistik ile karşılaşınca susar ve tesadüf derler. Gözlem ile deney ile elimize geçen sonuçlar çok kesindir.

2010 yılında Uranüs ne yazık ki, bir dolunay günü Koç burcuna girdi. Jüpiter ile 8 Haziran günü Koç burcunda kavuşacak. 26 Haziranda Ay tutulması, 11 Temmuzda Güneş tutulması var. Bunun yanında 6 Ağustosta, daha önce etkilerini 11 Eylül 2001 de gördüğümüz Koç’ta Uranüs, Terazi’de Satürn, Oğlak’ta Plüton ile birlikte, Mars Satürn ile Uranüs de Jüpiter ile kavuşarak, son 10 yılın en kötü gökyüzünü oluşturacaklar. Bundan önceki en kötü gökyüzü 5 Mayıs 2000 yılında Boğa burcunda olan gezegen birikimi, 11 Ağustos 1999 Güneş Tutulmasında gördüğümüz gökyüzü kalitesi ile hemen hemen aynı nitelikte bir görüntü.

Hemen okuyucular deprem mi olacak şeklinde korkabilirler. Bu görüntü, Türkiye Cumhuriyeti'nde en azından Marmara ve Ege bölgesinde olabilecek yıkıcı bir depreme işaret etmez. Fakat bu görüntü, bilhassa Çin’de veya Asya ülkelerinin birinde, belki Orta Pasifik’te tahminlerimizin çok çok üzerinde hava hareketlerine, siklonlara, tayfunlara ve dev olmasa da şiddetli can kaybına sebebiyet verecek depremlerin olacağını gösterir.

Tabii ki, Astrolojik takvim ile miladi takvim arasındaki uyumsuzluk sebebi ile ayrıca etkinin kendisini gösterdiği yerin, yer kabuğunun, hava ve mevsim şartlarının etkisi ile bu konular 21 Ağustos, 17 Eylül , 26 Eylül , 13 Ekim, 11 Kasım, 17 Aralık civarlarında bir tarihte kendini gösterebilir. Bu tip analiz ve yorumlama tekniklerine astrolojide kurgulanımsal astroloji deriz. Uranüs 2011 ve 2012’de Koç burcuna öyle çok da hayırlı girmeyecek. Kuzeyde Katia yanardağı, Latin Amerika’da ekvator ve Guatemala’daki yanardağ faaliyetleri ile birlikte , Hint okyanusu, batı Hint adaları, Komor’lar ile birlikte İtalya’nın güneyindeki yanardağlar, hatta Uranüs’ün hattı içinde kalan Nemrut dağı bile beklenmedik ataklar yapabilir.

İnsanoğlu zor bir sınav vereceği önemli bir döneme giriyor. Çok sevgili okuyucularım, hava sıcaklığının fazlası ile artacağı Koç burcu ve Uranüs’ün birleşimi ile birlikte belli bölgelerde inanılmaz sıcaklık artışlarının gerçekleşeceği, belli bölgelerde şiddetli tayfun ve yağmurların olacağı bir döneme giriyoruz. Türkiyede yaz mevsim normallerinin çok üstünde olacaktır. Uranüs’ün Koç burcu etkisinin kene, bit gibi hayvanlardan kaynaklanan hastalıklar ile birlikte şiddetli orman yangınlarına sebebiyet verebileceğini, tüm yaz boyunca unutmayınız.

Bunun yanında A.B.D nin Güney Atlantik kıyılarında, New Orleans, Houston, Florida’nın bir kısmını etkileyebilecek çok ciddi tayfunların olacağını bilmeli, Meksika körfezinin ve Japon denizinin üstü ile Taiwan’ın 136 mil kuzeyinden itibaren çok ciddi fırtına ve tayfunların olacağını bilmelisiniz.

Eylül’den itibaren karşımıza çıkacak olan doğal felaketlerin, tüm dünyada önemli sesler getireceğini unutmayın. Bu arada Uranüs Koç burcu sembolü, uçak kazalarında artış, LPG patlamaları, Ağustos ve Aralık ortalarında İstanbul boğazını da etkileyebilecek gemi kazalarına sebebiyet vereceği unutulmamalıdır. Yine de İstanbul için çok ciddi bir tanker patlaması riski yoktur.

Uranüs’ün Koç burcundaki etkisi, uygarlıklar ve kültürler arasında çok ciddi  problemlere sebebiyet verirken, bazı ülkelerde Saddam kılıklı yeni faşist diktatörler ortaya çıkacak. Bilhassa Latin Amerika’da bu tip olaylar olurken, batı ülkelerinde de çok ciddi yönetim ve meclis değişiklikleri olacaktır.

Uranüs’ün Koç burcu etkisi olumlu sayabileceğimiz hava, uzay ve havacılık teknolojilerinde büyük ilerlemelere, gen bilgisayarları gibi logaritmik düşünme yetisine sahip ilkel bilgisayarların ilk çıkışına, uzay ile Newton fiziği ile ilgili bildiğimiz pek çok şeyin aslında bildiğimizin çok dışında olduğunu öğrenmemize sebebiyet verecektir.

Tıbbi anlamda yeni ve önemli başarılar ile birlikte iklim ve iklim değişiklikleri ile alakalı konuların da gündeme geleceği Uranüs Koç Burcu sembolizmi, önümüzdeki 7 yıl içinde insan yaşamının uzatılması, DNA’daki yapıların daha iyi anlaşılması, kuantum mekaniğinde de string (sicim) teorilerinin daha da doğru anlaşılmasına sebebiyet verecektir.

Unutmayınız, Koç burcu hızlandırıcı, ısıtıcı ve aktif reaksiyona açık bir burçtur.

Uranüs Koç burcunda Türkiye’ye ne getirecek.

Uranüs Koç burcunda Türkiye’ye ekonomik refah, sınır komşularında düşmanlık, sosyal, endüstriyel önemli devrimler , kendine ait bir uçak sanayi, enerji politikalarında daha güçlü bir Türkiye ve nükleer enerji getirecektir.

Eğitimde reformlar, kıyafette reformlar ile birlikte yüksek yapı mimarisinin ve gökdelenlerin pek çok şehrimizi donatacağı bir dönemin içindeyiz. Daha önce 1927 ile 1935 yılları arasında Uranüs ülkemize Atatürk inkılâplarını, klasik olanın yıkımını ve yeniliği getirmiştir. Fakat bunu getirirken bazı iç ayaklanmalar, geleneksel olanın değişimi ile birlikte klasik olanın yok olmamak için endişeli bir direnişini de getirmiştir. Atatürk’ün laiklik ilkesinin de bu dönem ön plana çıktığını görürüz. Bu dönem tüm Türkiye’nin baştan aşağı yaratıldığı dönemdir. Aslında Cumhuriyet tarihimizin en ciddi atılımlarının olduğu dönemdir. İşte Türkiye Cumhuriyeti yeniden bu kadar atılımcı bir döneme giriyor ve bu dönem Türkiye Cumhuriyetine çok da iyi gelecek. Tabii ki her değişim kendi içinde direnç noktaları, yoruculuk, yıkım gibi konuları da ön plana çıkarttığı için bazı çürüyen yapıların yok olurken vereceği değişimin de toplumsal uzlaşının karşısında iç isyanlara, bazı gerginliklere, sokak ve işçi hareketlerine sebebiyet vereceğini görebiliriz.

Tabii ki Uranüs’ün Koç burcu etkisi yaklaşık 9 yıllık bir süreçtir. Fakat 2012’nin sonuna kadar olan süreç, kendisini çok hızlı bir şekilde belli edecektir. Problemler, siyasi olarak Uranüs’ün Koç burcundaki etkisi, 2019 yılının ortalarına kadar kalacaktır. Cesaret, hayatta kalma mücadelesi, bağımsızlık arzuları, yeni şeyler keşfetmek, Türkler için daha kolay olacaktır.

Uranüs’ün Koçta bulunduğu yıllar, batı ülkelerinde çoğunlukla ekonomik bunalımların, endüstriyel üretimin şişkinlikler yarattığı, değerli minerallerin ise çok çok değer kazandığı yıllar olarak bilinir. Enteresandır ki, Türk siyasetinde Uranüs; azınlıklar ile ilgili olayların , Musevi vatandaşlarımızı , Ermeniler ile ilgili problemleri her zaman ortaya çıkartan ve tetikleyen bir unsur olmuştur. Gariptir ki, şu an Türkiye ile İsrail arasındaki ilişkilerde kopma noktasına gelen gerginlikler, 1927 yılında Uranüs’ün Koç burcuna girişinde Trakya olaylarına benzeyen etkilere sebebiyet verebilirler. Geçmiş tarihi inceleyecek olursanız, Trakya olayları yüzünden ülkemizdeki binlerce Yahudi vatandaşımızın Türkiye’yi terk ettiği yaklaşık 350.000 ( tam rakam bilinmese de ) Türk kökenli Yahudi’nin çeşitli ülkelere göç etmesine sebebiyet vermiş ve pek çok vatandaşımızın da madur olmasına neden olmuştur. Ne yazık ki şu an aynı dönemleri yaşıyoruz. İsrail veya Yahudi lobisinin güçlü olduğu ülkeler ile Türkiye’nin arası gittikçe bozulurken, İran, Pakistan,İngiltere,Fransa, Almanya ve Rusya gibi ülkelerle de ilişkileri daha da fazlası ile güçlenecektir.

Uranüs Koç burcunda Türkiye Cumhuriyet’inde ilk başkanlık sistemini getirmiş, Amerikan sistemine benzeyen bir şekilde Mustafa Kemal Atatürk ölene kadar ülkemizi yönetmiştir. Tüm dünyada Koç burcu ve Uranüs etkisi, tek partili yönetimlerin veya iki partili demokrasilerin daha ön plana çıkacağı bir dönem ve ülkemizde de başkanlık ve eyalet sistemine benzeyen bir yapı getirebilir.

Haziran ayının önemli günleri ve etkileri…

4 Haziran… Mars Neptün Karşıtlığı…Yoğun hava sıcaklıklarının arkasından belli bölgelerde yoğun yağış.Sel tehlikesi.Uluslar arası camiada Türkiye İsrail ilişkileri kırılma noktasına geliyor.

8 Haziran….Jüpiter Uranüs kavuşumu…Bireysel horoskoplarımızda mükemmel bir dönem. Dünyada Uçak kazaları, metal endüstrisinde oluşabilecek problemler. Beklenmedik doğal afetler ile ilgili son dakika haberler.

11 Haziran… Merkür Mars Karesi… İkizler ve Başak burcu dikkat… Sosyal yaşamda bireysel çatışmalar. Ağız dalaşları. Muhalefet ve hükümet arasında gerginlik. Ordu ve asker ile ilgili konuların ön plana çıkması.

12 Haziran…Venüs Satürn Sekstili ... İnsan ilişkilerinde olumlu, her şeyin daha keyifli ve neşeli geçeceği bir dönem. Sınavlarda başarı. Aslan ve Koçlarda ve Terazilerde hukuk, aşk ilişkileri ve çocuklar ile ilgili güzel haberler.

14 Haziran… Venüs Uranüs trinesi.. Sevgi ve aşkın yoğun ifade edildiği bir dönem. Aslan, Koç, Kova ve Terazi burçlarında yeni tanışmalar. Balık, Başak burçlarında maddi olumlu gelişmeler. Keyifli bir dönemin başlangıcı.

15 Haziran … Yılın şanslı ve keyifli günlerinden biri. Jüpiter Venüs gökyüzünde dans ediyor. Tüm burçlar için para kazanma şansı. Aşk ve evlilik ilişkilerinde olumlu etkiler. Dünyada terör saldırılarında artış. Patlama, sıcaklıktan kaynaklanan yangınlar.

26 Haziran… 4 derece Oğlak burcunda Ay tutulması…Dikkat.. Tutulma, sonlanma, bitiş temalıdır. Oğlak, Yengeç, Terazi ve Akrepler. Koç burçlarını zorlayacak bir dönem geliyor. Ay Plüton etkileşimi içinde oluşacak olan bir tutulma. Kronik hastalıklarda çok ciddi problemler, trafikte ciddi kazalar. İlişkilerde ayrılıklar. İş ortamında beklenmedik sonlanmalara sebebiyet verebilir. Bu sebepten dolayı Aylık yorumlarınızı çok dikkatli okumalı. Bireysel AstrologyAnalyst günlük yorumlarınızda o güne denk gelen açılarınızı dikkatli incelemelisiniz. Ay tutulmalarının etkileri 1 ay, çok yoğun olarak kendini göstereceği için aynı konuların 26 Temmuz günü de karşınıza çıkacağını bilerek yaşamınıza yön veriniz.

Saygılarımla
Astrolog Oğuzhan Ceyhan

Sayfa Yükleniyor...