Helikopterden paraşütsüz atladı

İngiltere'de Gary Connery adlı dublör özel yapım kıyafetiyle bir helikopterden paraşütsüz atladı. Atlayış sırasında 130 km hızı geçen 41 yaşındaki dublörün denemesi başarıyla sonuçlandı.

Anadolu Ajansı 23.05.2012 - 23:39

Helikopterden paraşütsüz atladı

İngiltere'de, özel yapım kanatlı kıyafetiyle 731 metre yükseklikte helikopterden paraşütsüz atlayan bir dublör, sağ salim inmeyi başardı.

İngiltere'nin güneyindeki Henley-on-Thames üzerinde helikopterden atlayan 41 yaşındaki Gary Connery'nin, birkaç dakika süren inişinde hızı saatte 130 kilometreyi geçti.

Olası bir şoku azaltmak için 18 bin karton kutudan oluşan birikintinin üzerine inen Connery'in başarılı olmasının ardından denemeyi izlemeye gelen büyük kalabalık rahat bir nefes aldı.

Harry Potter ve James Bond filmlerinde dublörlük yapan Gary Connery, Sky News televizyonuna, deneyimini, ''Kesinlikle harika'' diye niteleyerek, inişinin, ''Çok konforlu ve yumuşak'' olduğunu söyledi. Connery, "Hesaplarım tuttu, bundan dolayı mutluyum" derken, eşi Vivienne de deneyimin kazasız sona ermesinden dolayı rahat bir nefes aldığını ifade etti.

İngiliz dublör, son birkaç haftadır, İsviçre ve İtalya'daki dağlar ve falezlerden özel imalat kanatlı kıyafetiyle atlayarak denemeler yapıyordu.

Connery, daha önce paraşütle Eyfel Kulesi ve Thames Nehri'nin yanındaki dev dönmedolap, ''London Eye''den atlamıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...