Jukari Fit to Fly egzersiz programı, Reebok ile Cirque de Soleil’in işbirliğinden ortaya çıktı. Reebok’un kadınlar üzerinde yaptığı bir araştırmaya göre, araştırmaya katılanların yarısından fazlası 2 ay içinde düzenli egzersiz yapma kararlarını uygulamaktan vazgeçtiklerini belirtirken, bunların neredeyse tamamı egzersiz yapmanın daha eğlenceli bir yolunu aradığını söylüyordu. Reebok, ilham verici ve eğlenceli bir egzersiz programı yaratmak amacıyla yola çıkarak Jukari Fit to Fly’ı yarattı.

Jukari egzersizi Metrocity Boyner’de 2-3 Mayıs tarihlerinde, İstinye Park Boyner'de ise 18-19 Mayıs tarihlerinde sabah 10’dan akşam 10’a kadar denenebilecek.

Jukari nedir?

JUKARI Fit to Fly kardiyo, güç, denge ve karın egzersizleri sayesinde tüm vücudu esnetip güçlendiren ama aynı zamanda eğlendiren bir egzersiz programıdır. En fazla 12 kişiden oluşan bir grup egzersiz programı olan JUKARI Fit to Fly, Fly Set kullanılarak, deneyimli bir eğitmen eşliğinde uygulanır. FlySet özellikle JUKARI Fit to Fly için tasarlanmıştır ve spor salonlarının tavanına monte edilir. FlySet, bir çelik çubuk etrafında 360 derece dönebilecek şekilde 2 halkayla tavana sabitlenmiş üç dayanıklı halatın ayarlanabilir uzunlukta bağlanmasından oluşur. FlyBar yüksekliği ayarlanabilecek şekilde 2 halka arasına yerleştirilmiş, neopren kaplanmış ayarlanabilir çelik bir çubuktur. Bu aparat egzersiz boyunca uçma hissi yaşatarak vücudu güçlendirir ve esnetir.