Serenay Sarıkaya: Her yiğidin harcı değil

Yönetmenliğini Hira Tekindor’un yaptığı Arzu Tramvayı adlı tiyaro oyununun prömiyeri önceki akşam Uniq Hall’de yapıldı. Sanat dünyasının ünlü isimlerini bir araya getiren oyun büyük beğeni topladı. Çi dizisinde bir müzikalde oynayan Duru karakterini canlandıran Serenay Sarıkaya Bir oyun olsun, müzikal olsun yer almayı çok isterim. Orası için mertlik meydanı derler. Her yiğidin harcı değil” dedi.

01.12.2017 - 09:51

5a200b0918c7731fb095d580.jpg

75 yıl önce Tennessee Williams tarafından yazılan “Arzu Tramvayı” (A Streetcar Named Desire) yıllar sonra bir kez daha sahneleniyor. Hira Tekindor’un yönetmenliğini üstlendiği oyunda Zerrin Tekindor, Onur Saylak, Şebnem Bozoklu ve İbrahim Selim başrolleri paylaşıyor. Merakla beklenen oyunun galası ise önceki akşam Uniq Hall’da yapıldı.

AYAKTA ALKIŞLANDI 

Oyunun galasına sanat dünyasının ünlü isimleri büyük ilgi gösterdi. BKM ve ID İletişim’in yapımıyla tekrar sahnelenen “Arzu Tramvayı”nın dekor ve kostüm tasarımını Şirin Dağtekin Yenen, Işık tasarımını Yakup Çartık’ın yaptığı oyunun müzikleri ise; Tolga Çebi tarafından hazırlandı. Büyük beğeni toplayan oyun sonunda salondakiler oyuncuları ayakta alkışladı.

"ORASI MERTLİK MEYDANI"

Davetliler arasında yer alan Çi dizisinin Duru'su Serenay Sarıkaya, “Bir oyun olsun, müzikal olsun yer almayı çok isterim. Orası için mertlik meydanı derler. Her yiğidin harcı değil” dedi.

KEREM BÜRSİN'E ŞARTLI EVET

Serenay Sarıkaya, sevgilisi Kerem Bürsin’in çekimleri nedeniyle kendisine eşlik edemediğini söyledi. Ünlü oyuncuya, “Kerem Bey senaryo yazdığını söyledi. Filminde sizi oynatmak isterse kabul eder misiniz” diye soruldu. Sarıkaya bu soruya şöyle yanıt verdi: “Hikayeye bağlı. Oyuncu inandıktan, hissettikten sonra her şey oluyor.”


Beşiktaşlı futbolcu Oğuzhan Özyakup ile aşk yaşayan Demet Özdemir, sevgilisinin “Sen Kiminle Dans Ediyorsun” filmini izlemek için sinema salonu kapattığı haberlerini yalanladı: “Öyle bir şey yok. Oyuncularla birlikte izledik, basının da katıldığı bir etkinlikti.”

Sayfa Yükleniyor...