İdeal çift olarak gösterilen Michael Douglas ile Catherine Zeta-Jones’un 13 yıllık evlilikten sonra ayrılık kararı aldıkları bildirildi.

Michael Douglas’ın "oral seks yüzünden kanser oldum" itirafının ayrılığa neden olduğu ileri sürüldü. Boşanacakları konuşulan ünlü çiftin, yaptıkları sözleşme nedeniyle boşanmayı askıya alıp bir süre ayrılığı tercih ettikleri öğrenildi. Zira, boşandıkları takdirde Catherine Zeta-Jones ünlü oyuncudan evli kaldıkları her yıl için 1.5 milyon sterlin alacak.

'18 AYDIR BİRLİKTE GÖRMEDİK'
Ünlü çifte yakın kaynaklar, Dougles ve Jones’in yaşadıkları strese yenik düştüklerini söyledi. Connecticut’taki malikanelerine yakın bir komşuları ise “Michael Douglas’ı 18 aydır Catherine Zeta Jones ile birlikte hiç görmedik” dedi.

13 yıl sonra ayrılmaya karar veren Michael Douglas ve Catherine Zeta-Jones’un evlenmeden önce yaptıkları kontrat çiftin resmen boşanmasına en büyük engel.

Ünlü çift 2000 yılında evlendiklerinde kocasına aşık olmasına rağmen Catherine Zeta- Jones, ilk karısını sürekli aldatan Michael Douglas ile evlilik öncesi kontrat yaptı. Bu sözleşmeye göre boşandıkları takdirde Zeta-Jones evliliklerinin her yılı için Michael Douglas’dan 1.5 milyon sterlin alacak.

Önce her yıl için 5 milyon sterlin isteyen ünlü aktris, Michael Douglas onu aldattığı takdirde her aldatışa 5 milyon dolar istedi.

Michael Douglas özel hayatları bilinmesin diye imzaladığı kontrata gizlilik maddesi koydurttu.