'Herkesin yüzüne haykıracağım'

Mart ayında uğradığı silahlı saldırının ardından tedavisine Ankara'da devam eden İbrahim Tatlıses, Sibel Can'ın konuk olduğu Saba Tümer'in programına telefonla bağlandı.

06.12.2011 - 09:04

'Herkesin yüzüne haykıracağım'

Sibel Can, "Dünya bir yana, sen bir yana" diyerek İbrahim Tatlıses'e övgüler yağdırdı. Can'ın "İbo'suz her şey eksik" sözleri üzerine gözyaşlarına boğulan Tatlıses, "Çok özledim sizi. Bu dönemde dostlarımı, düşmanlarımı gördüm. Ağladığım için lütfen kusura bakmayın. Kimin dost olduğunu daha iyi tanıdım. Allah izin verir oralara gelirsem, herkesin yüzüne haykıracağım" dedi. 

Tatlıses'in sözleri karşısında duygulanan  Sibel Can da gözyaşlarına hakim olamadı.

Saldırının ardından şarkı söyleyip söyleyemeceği uzun süre tartışılan Tatlıses, aylar sonra ilk kez canlı yayında "Hayde" türküsünü söyledi.

Yeni albümünü Aralık ayında piyasaya çıkaracak olan Tatlıses, albümde yer alan şarkının sözlerini de canlı yayında okudu:

"Yiyecek lokmamız vardır çok şükür  
Rabbimin takdiri böyle
Ağlama ağlayıp beni gücendirme
Ben daha bitmedim  
Ben daha ölmedim
Kurtlar Sofrası'nda oturduysam eğer
Hesabını ben ödedim"

Tatlıses, "Ben bu şarkıyı kaç kere dinlediysem, her seferinde ağladım. Sinan kardeşime de çok teşekkür ediyorum. Memleketime bağlandım. O anda 'Ben Allah'ın bir mucizesiyim' dedim. Sinan kardeşim de mucize isimli bir şarkı yapmış. Bomba gibi geleceğiz inşallah" dedi.

Tatlıses, Saba Tümer'in "İbrahim Bey şu an neler hissediyorsunuz? O şarkılar size geldiğinde, şarkıları yeniden okurken neler düşünüyorsunuz?" sorusuna ise "Valla ne demeliyim bilmiyorum. Çok güzel şeyler hissediyorum. Zaten bir kaç tane şarkıcı var ki, okurken içinden gelerek okur. Onlardan biri benim, biri Sibel Can, biri Ebru Gündeş bir de Bülent Ersoy. Kesinlikle milleti uyutmak için okumayız şarkıları. Bitsin de gidelim demeyiz. Okurken ciğerden okuruz" diye yanıt verdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...