İngiltere'de yaşayan 75 yaşındaki Christopher Irven, bu talihsiz kaza sırasında vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandı... 

Eski asker olan Irven, denize sırtını dönüp geriye doğru atlamaya çalışmıştı. Hesabına göre önce kafasının suya girmesi gerekiyordu.

Ailesi kendisini dalış yapmamaya ikna etmeye çalışsa da Irven kararında ısrarcıydı. Suya atladığı sırada acıyla bağıran yaşlı adamı gören iki oğlu, hemen suya atladı ve babalarını dışarıya çıkardı.

Yaşlı bir adamın yamaç dalışı yaptığına inanamayan sahil güvenlik ekipleri önce adama oksijen verdi, daha sonra da hastaneye kaldırdı.

"AĞIRSİKLET BOKSÖRÜYLE 10 RAUND DÖVÜŞMÜŞ GİBİYİM"
"75 yaşında olabilirim ama yaşıma göre oldukça zinde ve maceracıyım. Başka insanların yapmaktan korktuğu şeyleri yapmak hoşuma gidiyor" diyen Irven, yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

"Bir ağırsiklet boksörüyle 10 raund dövüşmüş gibiyim. Önce çivileme dalışı denedim ve başardım ancak balıklama dalış sırasında problem yaşadım. Kötü bir açıyla düştüm, su da çok sığmış. Yüzüme, göğsüme, karnıma ve bacaklarıma darbeler aldım. Kıyıya yüzmeye çalıştım ama başaramadım. Daha sonra çocuklarım beni çıkardı. Şokun etkisiyle bir süre yattım. Şimdi bir kaç yara izim var ama iyiyim. Bir daha yapacak olursam doğru yaptığımdan emin olacağım.”

"SU, BETON ETKİSİ YAPAR"
Sahil güvenlik ekibinden Steve Pack, olayla ilgili şunları söyledi:

“Sanırım ilk denemesinde kafasını suya sert çarptı ve kafasında kızarıklıklar oluştu. İkinciside ise suya daha sert çarptı ki zaten o yükseklikten, su beton etkisi yapar."

"İKİ YIL ÖNCE BİR GENÇ ÖLÜMDEN SON ANDA KURTULDU"
Irven’ın atladığı kayalığın sahibi olan emlak şirketinin yöneticisi James Weld ise “75 yaşında birinin bunu yapıyor olması gerçekten inanılmaz. Biz bölgeye, insanları uyarmak için bir çok tabela koyduk ama hâlâ vazgeçmiyorlar. Bu çok aptalca bir şey. Suyun altında bir sürü kaya var, onlardan birisine çarpabilirdi. İki yıl önce bir genç o kayalıklarda neredeyse ölüyordu” dedi.

Cristopher Irven, iki ay önce İngiltere’nin etrafında yaklaşık 3 bin 200 kilometrelik bir bisiklet turu yapmış ve bu seyahati sırasında topladığı 15 bin sterlini de bir yardım kuruluşuna bağışlamıştı.