Yaratıcı, maceraperest, stratejiyle bilek gücünü birleştirmeyi bilen ekipler Caddebostan Sahili’nde hazırlanan uçuş rampasından kendilerini Marmara Denizi’ne bırakmak için geri sayıyor.

2010’da yine aynı isimle düzenlenen ikinci organizasyonda takımlar yaratıcılıklarını konuşturdular, akıl almaz gösteriler düzenlediler ve tasarımlarıyla hepimizin ufkunu açtılar. İkinci Red Bull Uçuş Günü’nden beri Türkiye’de havacılık sektörü hızla büyüdü; dört bir yanda yeni havaalanları açıldı; yüzlerce yeni uçak siparişi verildi; yüzlerce yeni destinasyona uçuşlar başladı, Türkiye uzaya ikinci kez uydu gönderdi ve kendi uçağını geliştirmekten bahseder oldu!

Red Bull Uçuş Günü, Türkiye havacılık tarihine adını altın harflerle yazdıracak yeni isimlerin önünü açmak için 3. kez düzenleniyor. İstanbul, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, İzmir, Sakarya ve Kocaeli’den yarışmaya katılacak olan 40 ayrı ekibin kaptan pilotları “öyle uçulmaz, böyle uçulur” diyor ve Hezarfen’in torunları olarak herkesi 26 Mayıs 2013 Pazar, 11:00’da başlayacak olan 3. Red Bull Uçuş Günü’nü izlemek üzere Caddebostan Sahiline davet ediyor.