Hiç okula gitmedi ama şiir kitabı yazdı

Okula gidemediği için okuma yazmayı katıldığı kurslardan öğrenen demirci ustası, yazdığı şiirleri ''Gönül Acısını Bilirim'' adlı kitapta topladı.

07.03.2011 - 16:06

Hiç okula gitmedi ama şiir kitabı yazdı

Mehmet Selim Belge, Siirt'in Pervari ilçesine bağlı Sarıyaprak Köyü'nde doğduğunu, daha sonra ailesiyle Şırnak'a göç ettiklerini söyledi.        

Çocukluğunun çobanlık yaparak geçtiğini, gençlik yıllarında ise inşaat ve kömür ocaklarında çalıştığını belirten Belge, henüz 17 yaşındayken ailesinin zoruyla görücü usulüyle evlendirildiğini kaydetti.        

Belge, bu sürede kavuşamadığı sevgilisi için şiir yazmak istediğini, ancak okuma yazma bilmediği için bunu kağıda aktaramamanın üzüntüsünü yaşadığını belirterek, şöyle konuştu:       

''Hiç okula gidemedim. Daha sonra iki dönem okuma yazma kurslarında okuma yazma belgesi alarak şiir yazmaya başladım. Geçitboyu köyünde, kömür ocaklarında demircilik yaparak hayatımı kazanıyorum. Okuma yazma öğrenince kömür ocaklarında boş vakitlerimde şiirlerimi telefonuma kaydediyordum. Akşam evde deftere aktarıyordum. Daha sonra şiirlerimi kendi imkanımla 'Gönül acısını bilirim'' adlı kitabımda topladım. Kendi imkanımla yaklaşık 500 adet bastırdım. Şiirlerim hep sevgi ve aşk üzerine.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...