High Definition (HD) kozmetikler

Belgesel ve spor müsabakaları HD yayın için mükemmelken, yüksek çözünürlükte erkanda olan yüzler, şimdiye dek görülmedik cilt kusurlanırını sergiliyorlar.

09.07.2009 - 09:50

High Definition (HD) kozmetikler

Görünütlü yayınların kalitesi arttıkça ciltteki uygulamalarında aynı oranda kaliteli olması gerekiyor. Ekran HD yayınsa ciltteki problemleri affetmiyor.

Bu durumun farkında olan TV-sinema dünyası da HD yayına uyumlu kozmetiklerle çalışıyor. HD yayın kalitesindeki kozmetik pazarı da genişliyor.

Ünlü oyuncu Michelle Pfiffer, kameralar önünde yaşı saklayacak ya da en kötü haliyle ortaya çıkartacak şeyin ışık olduğunu söylemişti. HD öncesinde ışık da merhametliydi. Oysa yayın kalitesi arttıkça ışığın yanısıra makyajın omzuna biniyor tüm yük.

Piyasada bu konuda kendini geliştiren markalar şöyle;

MAC: MAC Cosmetics firmasının HD uyumlu yeni serisi uluslarası satışa Ekim’de çıkıyor. Yeni ürünler arasında ruj, fondöten, allık ve onlarla uyumlu fırçalar bulunuyor.

Make up Forever: Markanın HD serisi yeni çıktı. 6 defa büyütülen kareler için geliştirilen teknolojide primer (baz), fondöten, nemlendirici, silikon içerikli pudra, sünger ve fırça var.

Smashbox: Markanın High Definition ürünlerinin içinde fondöten, primer(baz) ve kapatıcı bulunuyor.

Cargo: Blue-ray adını alan koleksiyon özellikle düğünler, kameralar karşısında olacaklar için öneriliyor. Blue-ray serisinde matlaştırıcı, pudra, rimel, allık ve ruj gibi ürünler var.

Emmy ödüllü makyaj artisti Marie DelPrete ve MAC Cosmetics’in yöneticilerinden Gregory Arlt, HD makyaj ürünlerini kullanırken tavsiyeler veriyorlar.

- DelPrete makyaja başlamadan evvel exfoliant (ölü deri hücre soyucu) kullanıyor. Yüz ölü derilerden arındıktan sonra gerekli yerlere aydınlatıcı sürüyor.

- Düzletme gerektiren yerlere vurgulayıcı ürünelr kullanın. Burun kanatları, kaş çizgisi ve göz boşluğu. Bu uyulama daha sonra sürülecek fondöten için düzgün bir tuval hazırlayacaktır.

- Dita Von Tesse gibi ünlülerin makyaj artisi Arlt, HD ürünleri parmakla uygulamaktan kaçınılmasını söylüyor. HD ürünlere uygun fırça ya da süngerlerle uyulama yapılması lazım.

- Donuk renkli kozmetikler, içlerindeki açık renk yansımalarla çizgileri belirinleştirir. Matlaştırıcı ürünlerin de cildi kuru göstermesi mümkün. O yüzden DelPrete saten-bitirişi olan fondötenleri öneriyor.

- Kaşların ve kirpiklerin taranması lazım diyor Arlt, çünkü hem TV izleyicileri hem de yanınızda oturnalar karışmış kaş ve kirpikleri görecektir.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...