Hollywood’un kadın yıldızları para basıyor

Forbes dergisi Hollywood'un geçen yıl en çok gelir elde eden 10 kadın aktrisin listesini yayımladı. Dergiye göre Angelina Jolie yine listebaşı.

Haberler 02.07.2009 - 10:36

Hollywood’un kadın yıldızları para basıyor

Brad Pitt’le 5 yıl evli kalan ve bu yıl “Marley & Me” filmiyle büyük çıkış yakalayan Jennifer Aniston ise 25 milyon dolar ile ikinci sırada yer aldı. “Mama Mia!” filmi ve reklamlardan 24 milyon dolar gelir elde eden Oscar ödüllü Meryl Streep ise üçüncü sıraya oturdu.

Deutsche Welle'nin haberine göre, Hollywood'un en çok kazanan 10 kadın aktrisi listesinde yer alan diğer isimler şöyle: Sarah Jessica Parker (23 milyon dolar), Cameron Diaz (20 milyon dolar), Sandra Bullock ve Reese Witherspoon (15'er milyon dolar), Nicole Kidman ve Drew Barrymore (12'şer milyon dolar), Renee Zellweger (10 milyon dolar).

GİŞE HASILATI EN YÜKSEK 2'NCİ YILDIZ

Forbes dergisinin bu yılın şubat ayında açıkladığı bir listeye göre Angelina Jolie “Hollywood'un gişe hasılatı yüksek 10 yıldızı” arasında yer alıyor.

Will Smith'in birinciliğe oturduğu listede ikinciliği 9.8 puanla Angelina Jolie, Brad Pitt, Johnny Depp ve Leonardo DiCaprio paylaşmıştı.

Eğlence sektöründen 150'den fazla kişinin katılımıyla yapılan araştırma sonucu oluşturulan listenin son 5'ini sırasıyla Tom Hanks, George Clooney, Denzel Washington, Matt Damon ve Jack Nicholson tamamlamıştı.

BM'YE 1 MİLYON DOLAR
Angelina Jolie, Brad Pitt ile birlikte geçen ay Pakistan'da şiddet olayları nedeniyle yerlerinden olan yüz binlerce insana yardım sağlayan BM kuruluşuna 1 milyon dolar bağışlayarak dikkatleri üzerinde toplamıştı.

BM Mülteciler Yüksek Komiserliği'nden yapılan açıklamada, Jolie-Pitt Vakfı'ndan gelen bağış nedeniyle minnettarlık duyulduğu belirtildi. Açıklamada, bu paranın "son yıllardaki en büyük insani krizden etkilenenlere gideceği" kaydedildi. 2001 yılında BM'nin iyi niyet elçisi olan Jolie, 2005 yılında Pakistan'daki mültecileri ziyaret etmişti.

Sayfa Yükleniyor...