Hurda otobüsten göl manzaralı lokanta

Bir köfteci, belediyeden 8 bin 500 liraya aldığı hurda belediye otobüsünü, 4 bin lira harcamayla içinde sobası, televizyonu bulunan küçük bir lokantaya çevirdi. Uluabat Gölü manzaralı otobüs lokanta, Bursa-İzmir kara yolunu kullanan tatilcilerden yoğun ilgi görüyor.

Haberler - Anadolu Ajansı 28.04.2010 - 11:27

Hurda otobüsten göl manzaralı lokanta

Bursa'nın Karacabey ilçesinde babadan kalma köftecilikle geçimini sağlayan Serkan Tarlı, yıllardır köftecilik yaptığını ve bölgede iyi tanındıklarını söyledi.        

Bursa ve civarında köftenin diğer illere göre fazla tüketildiğini ifade eden Tarlı, Karacabey-Bursa arasında tatilcilerin köfte yiyebilecekleri güzel bir mekan bulmakta güçlük çektiğini vurguladı.        

Bu güzergahta otantik bir ortam oluşturmak istediğini, ancak yer sorunu ve maddi imkansızlıklar nedeniyle bunu yıllardır hayata geçiremediğini dile getiren Tarlı, şöyle konuştu:        

''Bölgede istediğim şekilde bir köfteci açmak için tek çare, hazır lokantayı kara yolu kenarına taşımaktı. Bunun için de en iyi araç otobüs oldu. Bursa Büyükşehir Belediyesinden hurdaya ayrılan bir belediye otobüsünü 8 bin 500 liraya aldım. İçindeki koltukları birbirine doğru çevirerek aralarına birer masa yerleştirdik. Dörder kişilik 8 masalı bir lokanta ortaya çıktı. Otantik bir ortam yaratmak için köylerden aldığım eşyalarla donattım. Kış ayları için kömür sobası, tatilcilerin yemek beklerken sıkılmaması için televizyon bile yerleştirdim.''


        
MİNİBÜSTEN DE MUTFAK YAPTI
Lokanta otobüsünü Uluabat Gölü'nü görecek şekilde Bursa-Karacabey kara yolunun kenarına yerleştirdiğini anlatan Tarlı, bunun için gerekli tüm izinleri aldığını bildirdi.        

Otobüste yemek yapacak yeri olmadığı için bir minibüs aldığını ve içini mutfak olarak dizayn ettirdiğini anlatan Tarlı, minibüsün de 32 bin liraya mal olduğunu söyledi.        

Minibüste ızgara, dolap, mutfak tezgahları gibi her türlü ayrıntının düşünüldüğünü belirten Tarlı, şunları kaydetti:        

''Göl manzaralı lokantayı hayata geçirdik. Minibüste hazırladığım sucuk ekmek, köfte, kokoreç, tavuk şiş gibi ürünleri göl manzaralı otobüsteki koltuklarda oturan müşterilere sunuyorum. Henüz yeni olmamıza rağmen beklediğimin üzerinde ilgi var. Tanındıkça daha fazla gelen oluyor. İzmir yönünden gelen tatilciler yemeğini yiyor, ilginç geldiği için ardından fotoğraf çektiriyor.''


Sayfa Yükleniyor...