Hz. İsa'nın doğuşu bir bar duvarında

Janet Shearer adlı duvar ressamı, İngiltere'de bir barın duvarına üç haftada Hz.İsa'nın doğuşunu çizdi. Resim o kadar inandırıcı oldu ki barın müdavimleri bile gördüklerine inanamadı.

24.12.2009 - 10:16

Hz. İsa'nın doğuşu bir bar duvarında

Hz. İsa'nın doğuşu birçok kez resmedilmiştir. Sanat galerilerinde, müzelerde, sanat okullarında... Fakat bu sefer farklı bir mekan seçilmiş.

Bu duvarda barometreler, eski bira reklamları ve mahallenin futbol takımının fotoğrafları var. Artık bunlara ek olarak bir de Hz. İsa'nın doğuşunun duvar resmi.

İngiltere'nin Cornwall bölgesindeki Brisland Inn'in duvarındaki üç boyutlu duvar resmi Janet Shearer'a ait. Sanatçı resmi üç haftada bitirebilmiş ve Noel arifesine yetiştirmiş.

Resim o kadar gerçek ki sanki Hz. İsa barın bir odasında doğmuş ve siz de buna tanıklık ediyorsunuz. Hatta barın müdavimlerinden biri "40 yıldır buraya geliyorum ama orada bir kapı olduğunu bile farketmemişim" dedi.

Shearer daha önce de ünlü müzik grubu Pink Floyd'un "The Wall" ve Catherine Deneuve'un oynadığı "The Hunger" filmi için de devasa arka planlar boyamış.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...