İbrahim Tatlıses'in ani evliliğinin ardından Derya Tuna ile yaşadığı polemikle gündemden düşmeyen oyuncu Perihan Savaş "2. Sayfa" programına konuk oldu.

Savaş, İbrahim Tatlıses'le tanışma öyküsünü şu sözlerle anlattı:

"İbo'ya 79 'Kara Yazma' filminde kamera karşısına geçtik. O filmin çekimleri değişik şehirlerde oluyordu. Samsun'daki çekimlerde aramızda bir elektriklenme oldu. Sürekli kaldığım otelin odasını arayıp telefonda bana şarkılar, şiirler okuyordu. 6,7 ay flört ettik ama el ele bile tutuşmadık. İbo'nun efendiliğinden çok etkilenmiştim. İlerleyen yıllarda hamile kaldım. İbrahim bana 'karar senin, ne yapmak istiyorsan, yanındayım' dedi. Hamileliğimin 5. ayında Derya Tuna'yı öğrendim, İbo'ya aşkım o gün bitti. Beni doğuma İbo yetiştirdi, çok komikti. Benim suyum gelmiş artık doğurmak üzereyim, İbo bana "Altına işemişsin, tuvaletini yapmışsın' dedi. Tabi adam nereden bilsin, böyle şeylere çok yabancı. Şunu da özellikle söylemek istiyorum; İbo'dan sonra böyle fırtınalı bir aşk yaşamadım. Ondan ayrıldıktan sonra 3 yıl biraz zor geçti çünkü onun kabullenmesi kolay olmadı. Ama gerçekten her şeyin bittiğini anladığı zaman o da vazgeçti. Yani kimse kimsenin özgürlüğünü kısıtlamadı. 3 yıl sonra da Yılmaz Zafer'le evlendim."

O ŞİİR SAVAŞ'I AĞLATTI
"Emekliyiz, Gönüllüyüz" projesinin Çankaya Köşk'ündeki tanıtımında bir öğrencinin okuduğu "Sol Yanım Acıyor Anne" şiirinin ekrana gelmesiyle beraber gözyaşlarına hakim olamayan Perihan Savaş "3 yıl önce annemi kaybettim, bu şiirde o aklıma geldi. Gerçekten annesizlik çok zor. O ölünce büyüdüm" dedi.

Bu şiir Cumhurbaşkanı Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül ile protokolde yer alan sanatçıları da ağlatmıştı.