Mekke’de Turki adındaki genç, babası tarafından zincirlenerek bodrum katına kapatıldı.

Gencin içinde dişi bir cin olduğunu iddia eden baba, oğlunun nöbet geçirdiği zamanlarda kontrolünü kaybettiğini, gözlerinin tamamen beyaz olduğunu ve içinden bir kadın sesi geldiğini söylüyor. 

Turki ilk kez "acayip" davranmaya başlayınca hocalara götürdüğünü belirten baba şunları söylüyor:

"Ama çoğu, Turki’den gelen kadın sesinin ‘Ben asil bir cinim, Turki ölene kadar da içinden çıkmayacağım’ dediğini duyunca korkuyor.

Bir hoca bize, oğlumun kollarını ve bacaklarını zincirleyip Kuran okumamızı söyledi. Bunu yaptık, oğlum gayet sessizdi ancak etrafında neler olup bittiğini de anlamıyordu. Oğlum konuşamıyor ve şu anda kimseye zarar vermiyor."

Turki’nin babası da kendisine dokuz yaşından beri bir cinin dadandığını, ve 40 yılın ardından bir hocanın kendisini o cinden kurtardığını söylüyor:

“Bazen çok güzel bazen de çok çirkin olan bir kadın görüyordum. Bazen etrafı alevlerle çevrili oluyordu bazen de hayvan uzuvlarıyla karşıma çıkıyordu.”

YARI - KOMADA
Aynı zamanda bir Suudi insan hakları eylemcisi olan Şeriat profesörü Muhammed el-Suhali, Turki’yi ziyaret etti ve yarı-koma teşhisi koydu. Suhali’ye göre Turki yarı komada ve başkalarının yardımı olmadan yiyip içemiyor ya da tuvalete gidemiyor.

Daha sonra Kuran’dan ayetler okumaya başlayan profesör, Turki’nin çok sinirlendiğini ve neredeyse yataktan düşeceğini söyledi. Profesör durduğundaysa Turki de sakinleşti ve o sırada neler olup bittiğiyle ilgili herhangi bir bilgisi yoktu.

Suhali daha sonra Suudi Toplum İşleri Bakanlığı’nı arayıp Turki’nin sosyal güvenlik programına dahil edilmesi talebinde bulundu.