İki Almanya yeniden birleşti

Birleşmenin yıldönümü için Berlin'de bir etkinlik düzenlendi. Biri 15 metre diğeri de 7.5 metre yüksekliğindeki 2 dev kukla ile 'Berlin'de Buluşma' canlandırıldı.

03.10.2009 - 21:38

İki Almanya yeniden birleşti

Almanya'nın başkenti Berlin'deki tarihi Brandenburg Kapısı (Brandebruger Tor) iki Almanya'nın birleşmesinin yıldönümü için düzenlenen kutlamalarda iki dev kuklanın buluşmasına sahne odlu.

Fransız Tiyatro grubu ''Royal de Luxe'', Berlin'e getirdiği biri 15 metre diğeri de 7.5 metre yüksekliğinde olan 2 dev kukla ile ''Berlin'de Buluşma'' adı altında bir program düzenlendi.

Kuklalardan küçüğü olan kız, dün Berlin Belediye Sarayı'nın önünden amcası olan büyük kuklayı aramaya çıktı.

Dalgıç giysili büyük kukla da, bugün Berlin ana tren istasyonu yakınlarında Spree Nehri'nden çıkarak küçük kukla olan yeğenini aradı.

Kuklalar Berlin'in merkezinde dolaştırıldıktan sonra iki Almanya'nın birleşmesinin kutlandığı Brandenburg Kapısı önünde buluşarak kucaklaştılar.

Bu gece Brandenburg Kapısı'nın yanında bulunan Pariser Platz adlı alanda uyuyacak olan iki kukla, yarın Berlin'den birlikte ayrılacaklar.

Kuklaları hareket ettirmek için yaklaşık 200 kişi görev yaptı.

Bu buluşmayı, Fransa Kültür Bakanı Frederic Mitterrand, Almanya hükümetinin kültürden sorumlu devlet bakanı Bernd Neumann ve Berlin Eyaleti Başbakanı Klaus Wowereit ile birlikte 100 binin üzerinde kişi ilgiyle izledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...