İki bacaklı doğdu ama hayata yenilmedi

Yedi yıl önce iki bacaklı doğduğunda annesinin bile reddettiği köpeğe sahip çıkarak Faith adını koyan Stringfellow, köpeğinin yürümesini ve hayata tutunmasını sağlamış...

Haberler 18.12.2009 - 13:06

İki bacaklı doğdu ama hayata yenilmedi

Jude Stringfellow ve köpeği Faith birkaç yıldır ülkeyi turluyor ve bunun tek bir sebebi var: Faith yürüyebiliyor.

Bir köpeğin yürümesi kulağa çok normal gelebilir ama Faith 2002'de iki bacaklı doğmuştu. Annesi tarafından reddedilen Faith'i Reuben Stringfellow bulmuştu.

O zamanlar 17 yaşında olan Reuben annesine sormuş: "Anne onu düzeltebilir miyiz?" Annesi de düzeltemeyeceklerini ama belki yardım edebileceklerini söylemiş.

Biraz fındık ezmesinin yardımı ile Faith iki ayağının üzerinde yürümeyi öğrenmiş. Zamanla birbirlerinin adımlarına uymayı öğrenen ikili Faith'in yürümesini geliştirmiş.

Stringfellow ayrıca Faith'e veterinerinin tavsiye ettiği vitaminleri ve eklem ilaçlarını da vermeyi unutmuyor.

22 Mart 2003'te ilk adımını atmasından bu yana Faith birçok talk show'a katıldı. Hatta Ozzy Osbourne ile tura çıktı ve ordu tarafından onursal çavuş ilan edildi. Springfellow ise motivasyon konuşmacısı oldu ve iki kitap yazdı.

İkili gelecek yıl Chicago'ya taşınıp üçüncü kitapları "Faith Walks / İnanç Yürüyor"u yazmayı planlıyor.

İkili ayrıca yaralı askerlerin olduğu hastanelere gidip askerleri neşelendiriyor. Faith'in internet sitesi de bir o kadar rağbet görüyor. Günde 200 mektup alan Faith'in sitesine Kanada'dan Jill Salomon, "Faith bana farklı olanın güzel olduğunu, içinde olduğumuz vücudun değil ruhumuzun güzel olduğunu gösterdi" yorumunu yazmış.

Sayfa Yükleniyor...