İlker Ayrık: 'Çakallarla Dans 5' yıl sonunda vizyona girecek

Öykü Özdoğan’ın hazırlayıp sunduğu “20 DAKİKA”, oyuncu İlker Ayrık’ı konuk etti. Ayrık, NTV Radyo dinleyicilerine oyunculuk hayatından ve yeni projelerinden bahsetti.

11.01.2018 - 13:14

İlker Ayrık: 'Çakallarla Dans 5' yıl sonunda vizyona girecek

Pek çok tiyatro oyunuyla seyircinin karşısına çıkan ve sunduğu yarışma programlarıyla izleyicileri ekrana kitleyen İlker Ayrık, “7 Kocalı Hürmüz”ü “Seyirci bu oyunu izlediğinde eski bir dostu görmüş gibi oluyor” sözleriyle anlattı.

“TİYATRO TOPLUMUN AYNASIDIR”

Ayrık, Müjdat Gezen’in yönetmenliğini üstlendiği oyunda; Birce Akalay, Yonca Evcimik, Ercan Bostancıoğlu, Suzan Kardeş gibi çok değerli isimlerle oynadığını söyledi.

Müjdat Gezen’in oyuna farklı bir dokunuşu olduğuna dikkat çeken başarılı oyuncu, “Kadının bu kadar baskı altında olduğu bir dönemde Müjdat Hoca’nın bu oyunu yapmaya karar vermesi dönemin analizini ne kadar iyi yaptığını gösterir. Tiyatro toplumun aynasıdır” dedi.

“ENERJİM YETTİĞİ SÜRECE ÇALIŞACAĞIM”

Pek çok projede yer alan başarılı oyuncu, sürekli üretken olmasında Müjdat Gezen’in de payı olduğunu belirtti ve  enerjisinin yettiği sürece çalışacağını söyledi.

Müjdat Gezen Kültür Merkezi’nde eğitmenlik yaptığını anlatan Ayrık, öğrencileriyle birlikte “Acayip Tipler”i sahneye koyduklarını söyledi. Oyuncu, “Acayip Tipler’ seyircinin de sahnede olduğu bir skeç. Önümüzdeki dönemde bu oyunu televizyonda da oynama planlarımız var” dedi.

“ARTİZ MEKTEBİ’Nİ YENİ MÜFREDATA UYARLADIK”

Başarılı oyuncu,  başrollerini Günay Karacaoğlu’yla birlikte paylaştıkları “Artiz Mektebi” oyunundan da bahsetti. 35 sene önce Müjdat Gezen ve Perran Kutman’ın oynadığı “Artiz Mektebi’ni yeni müfredata uyarlayarak sergilediklerini söyledi.

“ÖLENE KADAR BU OYUNU OYNAYACAĞIZ”

Öte yandan, Uçurtmanın Kuyruğu’nda da Aykut Taşkın’la birlikte oynayan Ayrık, oyunun kendilerine rahmetli Savaş Dinçer’den miras kaldığını belirtti. Oyuncu, “Bu oyun Savaş Hoca’nın vefatından önce yönettiği son oyun. Aykut’la beraber on yıldır oynuyoruz ve ikimizden biri ölene kadar da oynamaya söz verdik. Bu oyunu seyirciyle ve bizden sonra gelecek genç oyuncularla paylaşmak boynumuzun borcu oldu” dedi.

“YARIŞMALAR SAYESİNDE KADIN İLİŞKİLERİ KONUSUNDA BİRAZ GELİŞTİM”

Tiyatronun yanı sıra 2013’ten beri yarışma programı sunuculuğu da yapan Ayrık, “Yaparsın Aşkım” isimli yeni yarışma programını anlattı. Oyuncu, “Çiftlerin yarıştığı yarışmanın sonunda ödül olarak araba veriliyor. Kadın-erkek ilişkisi üzerine mizah üreten bir yarışma. Büyük bir kibarlıkla başlayan mücadelenin sonunda büyük bir hırsla bitiyor olması ve bu dönüşüme tanık olmak çok eğlenceli” dedi.

Kadınların ilişkisini çözmenin zor olduğunu belirten Ayrık, “Bir erkek için kadın meselesini çözmek çok zor. Ama yarışmalar sayesinde konuyla ilgili biraz geliştim. Artık benim de kadın-erkek ilişkisiyle ilgili söylebilecek bir iki çift sözüm var” sözleriyle espri yaptı.

“ÇAKALLARLA DANS 5’ 2018 SONUNDA VİZYONA GİRECEK”

“Seksenler” dizisinin kendisi için çok özel bir proje olduğunu belirten başarılı oyuncu, “Bu büyük başarının bir parçası olduğum için çok muyluyum. Geriye dönüp baktığımda ‘İyi ki yapmışım’ diyebileceğim işlerden bir tanesi” dedi.

Ayrık ayrıca, “Çakallarla Dans 5”in 2018 sonunda vizyona gireceğinin de müjdesini dinleyicilere duyurdu. 

Hafta içi her akşam 18.20’de yayınlanan 20 Dakika’nın tekrar bölümleri, ntvradyo.com.tr’de.

Sayfa Yükleniyor...