İngiltere'ye göçen adam, 100 yıldır aynı evde

İtalya'dan İngiltere'ye 1900'lerin başında göçen adam, 100 yıldır aynı evde yaşıyor.

Anadolu Ajansı 27.04.2009 - 12:28

İngiliz Daily Telegraph gazetesinin haberine göre, 1902 yılında İtalya'nın güneyindeki Cassino kenti yakınında dünyaya gelen Alfonso De Marco, 1885 yılında East Sussex'e yerleşen babasıyla yaşamak için 7 yaşındayken İngiltere'ye geldi.

Haberde, baba-oğulun 1900'lerde, De Marco'nun hala yaşadığı deniz kıyısındaki binanın alt katında bir dondurma salonu işlettiği belirtildi.

100 yaşını doldurunca Papa İkinci Jean Paul'den sertifika alan ve şu anda biri 78, diğerleri 74 ve 62 yaşında olan kızlarıyla birlikte yaşamayı kabul etmeyen De Marco, 100 yıldır yaşadığı evi için, "Burayı seviyorum, burası benim evim. Başka bir yere taşınabilirdim, ancak bunu hiç istemedim. Kızlarım yanlarına taşınmamı istediler, ama ben burada mutluyum" dedi.

Küçük çocuk olduğu dönemden bu yana evin önündeki, o zamanlar atların bir aşağı bir yukarı gittiği caddenin çok fazla değiştiğini belirten De Marco, "Şu anda farklı, çok daha gürültülü, ama hala evimi seviyorum. Bu evde çok fazla anım var. Kızlarım burada büyüdü ve babam burada yaşadı. Başka ya da daha iyi bir yerde yaşamayı hayal edemem" diye konuştu.

Alfredo De Marco'nun çocukluğundan bu yana evin Victoria tarzı dış cephesinde çok az değişiklik olurken, evin içinde de duvarları aile fotoğraflarının süslediği görülüyor.

De Marco, bu 100 yılda sadece askerliğini yapmak için ülkesi İtalya'ya gitmesiyle evinden bir süre ayrı kaldığı belirtilirken, kızlarından Elisa, "De Marco ailesi, neredeyse 125 yıldır bu binada. Yolun geri kalanı değişse ve daha ziyade bir alışveriş mekanına dönüşse de, bizim küçük evimiz her zamanki gibi aynı kalıyor. Ev gerçekten ailenin bir diğer üyesi gibi" ifadesini kullandı.

Alfredo'nun en büyük kızı Pierina da, babasının o kadar uzun bir süre burada yaşamanın inanılmaz olduğunu belirterek, "Hala merdivenleri kendi başına inip çıkıyor ve hala bununla dalga geçip gülüyor. Kız kardeşleri de uzun yaşadı. İyi genlere sahip olmalı ya da işin sırrı yediği dondurmada" diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...