İnternet aşkı için 15 bin kilometre aştı

24 yaşındaki Duman Lima'da yaşayan eşi Maria ile iki yıl önce bir sohbet odasında karşılaştı. Ardından da Lima'ya giderek evlendi.

Anadolu Ajansı 03.02.2010 - 17:01

İnternet aşkı için 15 bin kilometre aştı

İnternetten tanıştığı kız için 15 bin kilometre yol aşarak, Türkiye'den Peru'ya giden Hasan Hüseyin Duman, burada evlendi.

24 yaşındaki Duman, Peru'nun başkenti Lima'da yaşayan eşi Maria ile iki yıl önce internetteki bir sohbet sitesinde tanıştığını belirtti.

Sohbet sırasında, kendisinin Türkçe dışında dil bilmediğini ifade eden Duman, ''Eşim de İspanyolca dışında başka bir dil bilmiyordu. İkimizde sohbet sitesinde yer alan çeviri programı sayesinde iletişim kurabiliyorduk'' dedi.

Yaklaşık bir yıl boyunca internet aracılığıyla sohbet ettiklerini anlatan Duman, Peru ve Türkiye'nin farklı zaman diliminde olmasından dolayı büyük sıkıntı yaşadıklarını ve geceleri Maria ile sohbet ettiği için uykusuz kaldığını söyledi.

Kadıköy Belediyesi'ndeki işinden, sık sık geç gitmesi nedeniyle kovulduğunu ifade eden Duman, üniversite sınavında da başarılı olamayınca Peru'ya gitmeye karar verdiğini ve yaklaşık bir ay İspanyolca kursuna devam ettikten sonra Peru'ya gittiğini dile getirdi.

Ailesinin bu duruma karşı çıkmadığını kaydeden Duman, Peru'ya gittikten sonra Maria'yı ziyaret ederek, ilk kez yüzyüze görüştüklerini belirtti. Duman, Peru'ya gelir gelmez Maria'ya evlenme teklifinde bulunduğunu kaydederek, ''Teklifimi kabul etti, ancak ailesi ilk başta uygun görmedi. Bizim kararlı olduğumuzu görünce ailesi de ikna oldu'' diye konuştu.

Küçük bir düğün töreniyle evlendiklerine değinen Duman, ilk başta eşiyle kültür farklılığından dolayı sorunlar yaşadıklarını ancak kız çocuğunun dünyaya gelmesiyle sorunları aştıklarını ifade etti.

''Elif'' adını verdiği kızını Türk geleneklerine göre yetiştireceğini belirten Duman, Lima'da telefon kartı satarak geçimini sağladığını ve bir süre sonra Türkiye'ye dönüş yapmayı planladığını sözlerine ekledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...