GÖRÜNTÜLER DOSYADA

Geçen yıl boşanan Mustafa Ceceli ile Sinem Gedik, farklı bir gerekçeyle yeniden mahkeme yolunda. Ceceli, Sinem Gedik'in İntizar’la özel görüşmeleri olduğu gerekçesiyle mahkemeye başvurdu; hem oğlunun velayetini istedi hem de nafaka kararının kaldırılmasını talep etti. Posta'nın haberine göre; Sinem Gedik'in avukatı Eda Salman Bayraktar konuyla ilgili şunları söyledi. 

"ÇOCUĞUN MENFAATİNİ ZEDELEYEN BİR DURUMA GELDİ"

Cevap hakkımızı etkin olarak kullanamadık. O yüzden görüntülerle ilgili bir bilgimiz yok. Biz de medyadan öğrenmeye çalışıyoruz, acı olan da bu zaten. Dava biliyorsunuz velayetin değiştirilmesi davası. Burada çocuğun menfaati için açılmış olması gerekirken çocuğun menfaatini zedeleyen bir duruma geldi. Mahkemeden tedbir kararı çıktı. Erişime engellenmesi kararı da çıkıyor. Burada önemli olan toplum olarak çocuğun menfaatini düşünerek karar alması. 

İntizar'ın Instagram'daki son paylaşımın altına "Benim toz olmam, senin kir olmadığını göstermez" yazdı
İntizar'ın Instagram'daki son paylaşımın altına "Benim toz olmam, senin kir olmadığını göstermez" yazdı

"GÖRÜNTÜLER ELİMİZDE YOK"

Kimse de ara karar bana tebliğ edilmediği için uygulamayacak farkındayız. Gereğini de yapacağız. Yasağa rağmen yayın yapan herkes hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Görüntüler ne görüntüsü ne, onu bile bilmiyoruz. Görüntülerin gerçekliği ya da kabul edilebilirliği ile ilgili bir şey de diyemiyorum. Çünkü elimizde görüntü yok.

"HUKUKA AYKIRI DELİL"

Bunların hepsi hukuka aykırı delil niteliği taşıdığı için velayet davasında kullanılacak görüntüler olamaz. Önemli olan da çocuğun menfaatidir. Şöyle birkaç karar daha var; Bir anne genelevde bile çalışıyor olsa çocuğun menfaatlerini iyi koruyor ve kolluyorsa velayet hakkını iyi yerine getiriyorsa, velayetin elinden alınması için bir sorun teşkil etmez diye. Dosyada hukuka aykırı bir delil var öyleymiş. Hukuka aykırı bir delile dayanarak hukuk davası görülmez. Burada amaç belli zaten; Üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek.

"BASINA KONU ETMEK AMAÇLANMIŞ"

Bu görüntüler gerçek bile olsa gerçekten çocuğun menfaatini düşünen birisi önce der ki ‘Ben böyle şeyler duydum. Bu sorunu bir şekilde çözelim’ der. Dava yoluyla bunu basına konu etmek amaçlanmış. Cumhuriyet Savcılığı kimin sorumlu olduğunu düşünüyorsa elbette onun hakkında soruşturma yapacak. Bunun içine baba da dâhil olabilir, eve giren çıkan ve kim olduğunu bildiğimiz kamera şirketi adı altında eve giren insanlar da olabilir. Bunun kararını savcılık verecek. Soruşturmayı savcı yürüteceği için kararı da savcı verecek.

Dava dosyasıyla ilgili detaylar ortaya çıkan Ceceli, şimdilik konu hakkında sessiz.
Dava dosyasıyla ilgili detaylar ortaya çıkan Ceceli, şimdilik konu hakkında sessiz.

"EVE DEFALARCA GİREN GÜVENLİK FİRMASI ÇALIŞANLARI OLDU"

Son birkaç ay içerisinde kameranız bozuldu diye eve defalarca giren çıkan güvenlik firması çalışanları oldu. Bu bizim de dikkatimizi çekti. Bizim aklımıza gelen bir şey ama yargı ortaya çıkaracak. Durduk yere kameracıların 10-15 defa eve gelmesi şüphe çeken şeyler. Biz 'dnlar yaptı demiyoruz' ama hepsini anlatacağız.

Kendisi için üzülebilecek durumda değil. Bir konu başlığımız var bizim; burada bir skandal varsa bu da çocuğun menfaatlerinin feda edilmesi skandalı. Artık dünyada bu tür şeylere skandal olarak bakmıyor. Eğer görüntüler varsa gerçekse kadın veya erkek olmasıyla ilgili bir şey tartışmıyoruz. Sinem Hanım'ın bir konusu var; Bu skandal kişiler hesaplar uğruna bir çocuğun menfaatlerinin bu kadar kolayca göz ardı edilmesi. Bizim tek derdimiz bu.

"KARŞI TARAFTA SULH ADIMI YOK"

Davaya cevap hakkını kullanmak için görüntülerin aslının bize gelmesini bekliyoruz. Tedbir kararımız zaten var. Erişimin engellenmesi kararı da çıkacak. Onun dışında şikayet hakkımızı kullanacağız. Görüntüler doğruysa birsürü suç var. Hem basının, hem bunu yapanların hem şantaj var. Cezai boyutta bir şikâyette bulunulacak. Tazminat davaları da açacağız. Gönül isterdi ki bunları yapmayalım. Biz bütün anlaşmazlıkları sulh ile çözme taraftarıyız. Ama ben karşı taraftan bu yönde bir adım göremedim. Bu davanın açılması bile bu kafada olmadıklarını gösteriyor. Karşı taraftan sulh adımı yok.

VELAYETLE İLGİLİ TALEP OLMADI

Velayetle ilgili kimsenin bir talebi olmadı. Tuhaf olan da bu. Velayetle ilgili talebi olan birisi gelir der ki; 'Ben çocuğun velayetini istiyorum. Sen bu velayet hakkını kullanamayacak kadar rezil bir kadınsın Çocuğu bana ver, sen de haftada kaç gün görmek istiyorsan görebilirsin. Sus otur bu rezilliği çocuğa yaşatmayalım' der. Bu tamamen bir taşla yüz kuş vurmak için yapılmış. Geçmiş dönemde kendi yaşadıklarını aklamaya yönelik hem de karşı tarafı batırmak. Birçok kazanım var. Onlar için çok kazançlı bir hareket.

SİNEM GEDİK KİMDİR?

Mustafa Ceceli’nin eşi olarak tanınan Sinem Ceceli, sakin ve gözlerden uzak bir yaşam sürüyordu. Ancak Mustafa Ceceli'nin mahkeme başvurusunun ortaya çıkması tüm gözlerin Sinem Gedik’e çevrilmesine neden oldu. Peki, tüm iddialara rağmen sessizliğini korumaya devam eden Sinem Gedik kimdir?

Sinem Ceceli, 1987 yılında İstanbul’da doğdu. Üniversite eğitimini tasarım mühendisliği bölümünde tamamlanmıştır. Çok genç yaşta nikah masasına oturan Sinem Ceceli, kendisinden 7 yaş büyük olan Mustafa Ceceli ile 1 kasım 2008 tarihinde evlenmişti. İkilinin Arın Ceceli adında 6 yaşında bir oğlu vardır.

İNTİZAR KİMDİR?

1974'de Tunceli'de doğan İntizar'ın soyadı Arslan'dır. Babası asker, annesi ise ev hanımıdır. Babasının görevi nedeniyle Muğla ve İzmir'de yaşamıştır. İzmir'de düzenlenen bir müzik yarışmasında Türk Halk Müziği ve pop müzik dallarında birinci olan şarkıcı Ağrı Eğitim Fakültesi'nden mezun olmuştur. Sibel Can'ın bir konserinde sahneye çıkınca konseri izleyenler arasında olan Ahmet Selçuk İlkan ve Ferdi Tayfur, konser sonrası İntizar’la irtibata geçer, Ferdi Tayfur, İntizar’a, sesini çok beğendiğini ve ona albüm yapmak ister.