ABD’nin New York şehrinde yaşayan Shibani Bhujile iPhone’undan garip bir koku geldiğini fark etti. Bhujilei telefonuna yakından baktığında ise iPhone’un yandığını ve dışarıya bir sıvı aktığını gördü.

Bu olay üzerine Apple mağazasına giden Bhujile, telefonunun değiştirilmesini istedi. Apple ise bu iddiayı kabul etmeyerek, sigorta şirketine 200 dolar ödeyerek yeni bir iPhona alabileceğini belirtti.

Bhujile başından geçenleri “Çok keskin bir koku almaya başladım. Bir şey yanıyordu. Telefonumu aldım ve çok sıcaktı. Patlayacağını düşündüm” sözleriyle anlattı. Bhujile, telefonun arkasını açarak pilinin eridiğini gördü. Daily Mail’in haberine göre, Bhujile telefondaki hasar yüzünden parmaklarını da yaktı.

Apple mağazasına giderek şikayette bulunan Bhujile, yeni bir iPhone istedi. Apple Bhujile’nin iddialarını kabul etmeyerek ancak 200 dolarlık telefon sigortasını yenilerse yeni bir telefon iade edeceklerini açıkladı.

Bhujile’nin ‘aşırı ısınan’ iPhone şikayeti ilk değil. 2011’de Avustralya uçusu sırasında bir iPhone’dan duman çıkmaya başlamıştı. 2008’de ise bir kişi cebinde duran iPhone’un aşırı ısınması sonucunda bacağının yandığını iddia etmişti.