ZOR GÜNLERİ ANLATTI

Sağlık sorunları yaşayan ve zor günleri atlatan İrem Derici Best Model 2011 birincisi Barış Murat Yağcı ile yeni bir aşka yelken açtı.

Star TV ekranlarında yayınlanan Duymayan Kalmasın'ın programında Derici'nin model ve oyuncu Barış Murat Yağcı ile aşk yaşadığı ve ikilinin Fethiye'de görüntülendiği açıklanarak birlikte fotoğrafları yayınlandı.

BARIŞ MURAT YAĞCI KİMDİR? 

Barış Murat Yağcı 21 Ocak 1991 tarihinde İzmir Alaçatı’da doğdu. İzmir’de İzmir Özel Türk Koleji’nde okudu. Liseyi Şehremini Lisesinde bitiren Yağcı Bahçeşehir Üniversitesi’nde uluslararası ilişkiler bölümünde okudu. 

Barış Murat Yağcı Efes Pilsen Spor kulübünde 10 sene profesyonel basketbol oynadı. Profesyonel anlamda yurtiçinde ve yurtdışında (İtalya,Brezilya) modellik yaptı. Voleybol, atletizm, masa tenisi, yüzme gibi birçok spor dalı ile profesyonel anlamda ilgilendi ama en büyük mutluluğu ve vazgeçilmezi Basketbol oldu. Basketbola ilk olarak İzmirspor’da başladı.

2002-2003 sezonunda Efes Pilsen Spor Kulübünden gelen teklif hayatının dönüm noktası oldu. Daha sonra birçok kulüpte basketbol oynayarak Basketbol kariyerine devam etti. Bahçeşehir Üniversitesinde tam burslu olarak okudu ve okulun basketbol takımı ile birçok maçta yurtiçinde ve yurtdışında önemli başarılar elde etti.

10 yıl basketbol oynadıktan sonra 5 sene önce geçirdiği aşil tendonu sakatlığından sonra basketbolu bırakmak zorunda kaldı.

1.91 boy, 87 kiloda olan Yağcı daha sonra modellik yapmaya başladı ve Best model of Turkey yarışmasında Best Fotomodel seçildi. Şimdi ise kariyerine oyunculuk mesleğiyle devam ediyor. Selim Akar Marka Ofisi tarafından menajerliği yürütülen Barış Murat Yağcı Bahar Kerimoğlu’ndan 1 sene oyunculuk eğitimi aldı. Görsel ve yazılı basının ilgisi çeken Barış Murat Yağcı yurtiçi ve yurtdışında birçok röportaj vererek ve birçok TV programına katılarak adından sıkça söz ettirerek ilgi çekmeyi başarmıştır.

Oyunculuk eğitimini tamamladıktan sonra birçok yapımcının Türkiye’nin yeni jönü olarak işaret ettiği Barış Murat Yağcı “Kocamın Ailesi” dizisinde oynadığı “Akın” karakteriyle izleyiciyle buluşarak büyük bir hayran kitlesine sahip oldu. Fark yaratan tarzı ile büyük bir hayran kitlesine ulaşan Barış Murat Yağcı Kocamın Ailesi dizisinde sergilediği başarılı oyunculuk performansından sonra rating rekorları kıran “Kiralık Aşk” dizisine yeni kiralık aşk olarak canlandıracağı “Eymen” karakteriyle dahil oldu. Eymen karakteri ile oyunculuk performansı izleyiciden tam not alan Barış Murat Yağcı “Kiralık Aşk” dizisiyle sempati kazandığı rolüyle herkesin ilgisini çekerek Türkiye’nin yeni jönleri arasına girmeyi başardı.

Yaşam hikayesini vücuduna dövme yaptırmasıyla da ilgi çeken oyuncunun dövmeleri lehine bir fark yarattı.