'İş Aramayın, İş kurun'

Programı kapsamında girişimci adayları 72 saatlik uygulamalı eğitimin ardından işletme kurmaları halinde 27 bin lirası geri ödemesiz, 97 bin liraya kadar destek alabilecek.

Haberler 24.08.2010 - 15:59

'İş Aramayın, İş kurun'

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, SATSO'da gerçekleştirilen programın tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, 'İş Aramayın, İş Kurun' Programı ile bölgedeki girişimcilik potansiyelini artırmayı hedeflediklerini söyledi.        

Programın SATSO ve KOSGEB tarafından yürütüldüğünü, Sakarya Kadın ve Genç Girişimciler Kurulu tarafından desteklendiğini kaydeden Altuğ, programın sadece eğitim hizmeti olarak görülmemesi gerektiğine dikkati çekti.        

Girişimcilik programı kapsamında KOSGEB'in işletme kuracak kişilere destek sağlayacağına işaret eden Altuğ, ''Girişimciler sadece eğitim almakla kalmayıp, finansman desteği ile işlerini daha rahat kuracaklar, ardından iş süreçlerinin takiplerinde danışmanlık desteklerinden faydalanacaklardır'' dedi.        

Programa dahil edilecek 60 girişimcinin 15 Eylül'e kadar kayıt yaptırması gerektiğini kaydeden Altuğ, ''İlk elemeler, bu formlar üzerinden yapılacaktır. İlk elemeleri geçen katılımcılar mülakatlara davet edilip, aralarından uygun adaylar seçilecektir. Seçilen 60 girişimci adayı 20 Eylül'den itibaren 72 saatlik eğitim görecek ve ardından iş planlarını hazırlayacaklar. Katılımcılar KOSGEB tarafından onaylanan iş planları için kredi ve hibe desteği alarak iş fikirlerini işe dönüştürebileceklerdir'' diye konuştu.        

Konuşmaların ardından Altuğ ve KOSGEB Sakarya Müdürü İsmet Yılmaz arasında işbirliği protokolü imzalandı.        

Program kapsamında 72 saatlik eğitimin ardından girişimcilere kuracakları işletmeler için geri ödemesiz 5 bin lira kuruluş, 10 bin lira makine, teçhizat ve ofis, 12 bin lira gider desteği ile istenmesi halinde 70 bin liraya kadar geri ödemeli sabit yatırım desteği verilecek.

Sayfa Yükleniyor...