İşe gitmemek için kolunu kesti

Kebapçıda paketçi olarak çalışan 17 yaşındaki genç, işe gitmemek için kolunu bıçakla kesip, gaspa uğradığını söyledi. Ancak tercih ettiği bu yöntem sakat kalmasına neden oluyordu.

Haberler 30.04.2011 - 13:24

Adana'nın Çamlıbel Mahallesi'nde oturan E.Ç., eğitimini yarıda bırakınca, ailesi tarafından bir kebapçı ustasının yanına çırak olarak verildi.

İşyerinde temizlik ve siparişleri dağıtma görevi verilen E.Ç., sabah evden çıktıktan bir süre sonra geri döndü. Kolundan kanlar akan genç, ailesine, "İşe giderken tanımadığım 2 kişi yolumu kesti. Benden bisikletimi istedi. Vermeyince kolumu bıçakla yaralayıp, bisikleti de alıp gittiler" dedi.

DHA'nın haberine göre; yakınları tarafından hastaneye götürülen E.Ç.'nin kesilen kolundaki yara ve zedelenen damarları cerrahi müdaheleyle dikildi.

GASP ŞİKAYETİNDE BULUNDU
Taburcu edilen E.Ç., yakınları ile birlikte Akıncılar Polis Merkezi Amirliği'ne giderek, gasp şikayetinde bulundu.

Yaralı gencin anlattıklarını dinleyen polis, olayın meydana geldiği yeri göstermesini istedi. Polislerle birlikte olayın olduğunu söylediği Yenidoğan Mahallesi'ne giden E.Ç. çelişkili ifadeler kullanmaya başladı. Polisin ısrarlı soruları karşısında ağlamaya başlayan E.Ç., gaspa uğramadığını belirtip, "Ben okulu bırakınca ailem kebapçıda çalıştırmaya başladı. Ben çalışmak istemiyorum. Beni yaralı görünce başıma kötü şeylerin gelmesinden korkup işe göndermeyeceklerini düşündüm, bu yüzden de bisikletimi sakladım. Kolumu da bıçakla kesip eve gittim" diye konuştu.

Bisikleti sakladığı yeri de polise gösteren E.Ç., 'suç uydurmak, yalan beyanla polisi oyalamak' suçlarından hakkında işlem yapılacağı söylenince pişman olduğunu söyleyerek, "Suç uydurmanın cezası olduğunu bilmiyordum. Bilseydim, aileme çalışmak istemediğimi açık açık söylerdim" diye ağlamaya başladı.

Yaşı ve suç kaydı olmaması nedeniyle E.Ç. hakkında işlem yapmayan polis, genci yakınlarına teslim etti.

Sayfa Yükleniyor...