İsmail Cem'in adına saygısızlık!

Ödül töreninde, 'Hanımın Çiftliği' dizisinin hak ettiği ödülleri alamamasından yakınan ünlü oyuncu böyle isyan etti.

27.04.2010 - 11:08

İsmail Cem'in adına saygısızlık!

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen "İsmail Cem Televizyon Ödülleri" tartışmaları da beraberinde getirdi.


Hanımın Çiftiliği dizisinin başrol oyuncusu Mehmet Aslantuğ, bundan sonra içinde bulunduğu hiç bir proje ile ödüle katılmayacağını açıkladı.

Aslantuğ, İsmail Cem Ödülleri'nin televizyon dünyası için büyük bir hayal kırıklığı olduğunu, bir çok kişi ve kurumun iyi niyetlerinin istismar edildiğini söyledi.

Şimdiye kadar aldığı ödüller sayesinde ödüle doymuş olduğunu, bu törende ödül almamasının ise kendisi için önemli olmadığını belirten ünlü oyuncu şöyle konuştu:

"Beni tanıyan herkes bilir ki, mesleki ve kişisel tatmin duyguları acıkmış biri değilimdir. 40'ı aşkın ödülle onurlandırıldım ve bunların üçünü, üstelik üstüste Antalya Film Festivali'nden aldım.

KENAN'I DA, KIVANÇ'I DA KARDEŞ KADAR SEVİYORUM
Bu yüzden sözlerim ödül alamadığım için kızgınlıkla söylenmiş olarak algılanırsa üzülürüm. Kaldı ki, Kenan da (İmirzalıoğlu), Kıvanç da (Tatlıtuğ), kardeş gibi sevdiğim, beğeni ve gururla izlediğim oyunculardır. Onlar da bunu bilirler.

İYİ NİYETLER İSTİSMAR EDİLDİ
Bu organizasyon; bir çok değerli yapımcıyı, yönetmeni ve sanatçıyı daha başlarken hayal kırıklığına uğrattı, iyi niyetlerini istismar etti.

'Hanımın Çiftliği' gibi, kendi döneminin toplumsal ve politik yaşamına da ışık tutan, televizyon dramaları arasında farklı bir imzanın, yazarının çerçevelediği atmosfer ve dönem titizlikle yaratılarak; inanılmaz bir emek ve maliyetle ortaya çıkmış bir çalışmanın; yapım, yönetim, senaryo ve görüntü kategorilerinde açık ara farklı durmasına rağmen; kostüm, dekor, makyaj ödülleriyle geçiştirilmesini iyi niyetli bulmuyorum!

İsmail Cem adı ve hatırasını saygıyla dışarıda bırakarak, bu anlayış orada durdukça, ne yapımcı, ne yönetmen, ne de aktör olarak dahil olduğum hiçbir çalışmayla bu yarışmaya gitmeyeceğimi beyan ediyorum."


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...