Önde gelen moda tasarımcılarımızın defile ve butik fuar organizasyonu olan Istanbul Fashion Lab, IFD çatısı altında Türk tasarımcılarının çizgilerini dünyaya yansıtırken hazır giyim firmalarımıza odaklanan BRANDIST ise markaların defile ve fuar platformu olacak. Genç moda tasarımcılarına önemli bir platform sunarak, sektöre adım atmalarını sağlayan, İTKİB Genç Moda Tasarımcıları Yarışması ise bu yıl ilk kez KOZA adıyla IFD bünyesinde devam edecek.

Moda tasarımı alanında ülkemizden dünyaya bilgi akışını sağlamak ve dünyanın önde gelen moda basını ve alıcılarının dikkatini İstanbul’a çekmek üzere kurgulanan ISTANBUL FASHION DAYS (IFD), 26- 29 Ağustos tarihlerinde Taşkışla binasında.

Defilelerde yer alacak tasarımcılar ve markalar şöyle: Sunset, Idil Tarzi, Bng, Mehtap Elaidi, Avva, Arzu Kaprol, Koton, Simay Bülbül & Özgür Mansur Özlem Kaya & Müge Ersin & Günseli Türkay, Pierre Cardin WEEKEND, Deniz Mercan, Ramsey, Que, Bahar Korçan, Gamze Saraçoğlu, Hatice Gökçe, Özlem Süer, Gizia, Hakan Yıldırım.