Günseli Türkay, Simay Bülbül, Müge Ersin, Özlem Kaya ve Özgür Masur koleksiyonları, İstanbul Moda Günleri’nin ikinci gününün açılış defilesiydi.

Tasarımcılar farklı temalı koleksiyonlarını aynı defile içinde tanıttılar.

Her tasarımcının yaklaşık 10 görünüm ile katıldığı karma defile, yeni yetenekleri tanımak için bir fırsattı.

Günseli Türkay


Oldukça renkli baskı kumaşlarla görünümleri farklı biçimlerde yorumladı tasarımcı. Pantolon, elbise ve eteklerde başkalaşım vardı. Enerjik ve heyecan verici koleksiyon önümüzdeki yıllarda Günseli Türkay’ı daha dikkatli takip etmeyi gerektiriyor.

Simay Bülbül

“Makaralardan kopardığımız detaylar” temalı koleksiyon deri alanında çalışmalar yapan tasarımcının detay ustalığının altını çizdi. Görünümleri uzun tutan tasarımcı, deri ve kumaş birlikteliğinin güzel örneklerini sundu.

Müge Ersin

Makas detaylarıyla şekilenen koleksiyon, 2000’li yılların görünümlerine odaklandı.

Özlem Kaya

Açık pastel tonların hakim olduğu 2010 Yaz koleksiyonunda, halatlar görünümlerin hepsinde kullanıldı. Romantik olarak adlandırılan parçalarda hacim detayları vardı.

Özgür Masur

Galatamoda etkinliklerinde en çok ilgi çeken Özgür Masur, yeni nesil tasarımcıların en heyecan verici olanlarından. Couture tarza yakın çalışan Masur’un koleksiyonun teması “vesiare”ydi. Gösterişli koleksiyonda ipek şifonlar, ipek satenler, drapeler ve hacimler vardı.