İstanbul'da 3 gün 3 gece düğün var

İngiltere'deki Kraliyet düğününü aratmayacak bir düğün de İstanbul'da yapılacak. Çelik Kralı Mittal, milyonlarca dolarlık bir düğünle yeğenini evlendirecek.

02.05.2011 - 10:46

İstanbul'da 3 gün 3 gece düğün var

Dünya İngiltere'deki görkemli Kraliyet düğününü konuşurken, İstanbul Boğazı'nda da dünya çelik kralı benzer görkemde bir düğün hazırlığı yapıyor. 31.1 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin altıncı adamı olan Lakshmi Mittal, milyonlarca dolarlık bir düğünle yeğenini İstanbul'da evlendirecek.

Düğün için sadece Çırağan Sarayı'na 2.5 milyon Euro (5.5 milyon lira) ödenecek. İngiltere, Hindistan ve dünyanın diğer yerlerinden gelecek davetliler için hiçbir masraftan kaçınılmayacak. Düğüne Forbes'ın en zenginler listesinde yer alan birçok işadamının da katılması bekleniyor.

JET-SET'E SEMAZEN SEYRETTİRECEK
Sabah gazetesinin haberine göre; 5 Mayıs Perşembe günü gerçekleşecek düğünde Lakshmi Mittal'in yeğeni Vartika Mittal, İngiliz işadamı Utsav'la evlenecek.

Geçtiğimiz eylül ayında İngiltere'de nişanlanan ünlü çiftin Çırağan Sarayı'ndaki düğünü 3 gün 3 gece sürecek.

New York, Londra, Mumbai ve Yeni Delhi'den düğüne katılacak misafirler için bir internet sitesi bile hazırlandı. Sitede şehrin tarihinden, hava durumuna, ulaşımından vize işlemlerine kadar İstanbul hakkında birçok bilgi yer alıyor. Düğüne yurtdışından 500 davetlinin katılacağı kaydedildi. Jet-Set'e semazen seyrettirecek. Çırağan Sarayı Kempinski Otel'de düğün için 313 odanın 300'ü kapatıldı. Misafirler otelde kaldığı sürece ihtiyaçları için hiçbir ekstra ücret ödemeyecek. Düğün gecesi Çırağan'da semazen gösterisi, animasyon, pandomim, şaman dansları gibi eğlenceler yer alacak.

 Lakshmi Mittal  Lakshmi Mittal

İSTANBUL ÜNLÜ DÜĞÜNLERİN GÖZDE MEKÂNI OLDU
Son yıllarda düğünler için çok önemli bir destinasyon oldu İstanbul. Yabancı gazeteler 2011 için İstanbul'dan bahsederken "Wedding Distination" olarak yazıyorlar. Kaddafi'nin oğlu, dünyaca ünlü Rus ve Ortadoğu kökenli birçok işadamının çocuklarının düğünü son yıllarda İstanbul'da yapılması yabancı basının da dikkatini çekiyor.

KIZININ DÜĞÜNÜ, DÜNYANIN EN PAHALI DÜĞÜNÜYDÜ
Çelik milyoneri Lakshmi Mittal'in kendi kızı Vanisha Mittal ile bankacı Amit Bhatia'nın 2004 yılındaki 78 milyon dolarlık düğünü zamanında Forbes Dergisi tarafından dünyanın en pahalı düğünü unvanını almıştı.

OSMANLI GECESİYLE BAŞLAYACAK
3 Mayıs: "Hoşgeldin" yemeği 20.00'de Sait Halim Paşa Yalısı'nda "Ottoman Night (Osmanlı Gecesi)"... Misafirlerin Çırağan'dan teknelerle geleceği gece tamamen yiyecek ve içecek olarak Osmanlı motifleri içerecek. Yalı'nın kapatılması için 100 bin lira harcandı.

4 Mayıs: : Akşam 20.00'de Suada'da yemek ve parti. Suada'da davet alanı 75 bin liraya kapatıldı. Suada kebap çeşitlerinin yanı sıra çeşit çeşit döner büfeleri kurulacak olan Ada'da, Hint yemekleri de olacak. Bunları ise Londra'dan gelen özel aşçıya yaptırılacak. Suada'daki parti de iki aile karşılıklı olarak Hint geleneklerine göre müzikal performans sergileyecekler.

5 Mayıs: 20.00'de Çırağan Sarayı'nda geleneksel düğün töreni.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...