NTV

İstanbul’dan dünyaya yelken açılıyor

ntv.com.tr

Yaşam

BAU Sailing, 2016 yılında kurulan uluslararası yelken kulübü ile hayata geçireceği sosyal sorumluluk projesi kapsamında, 23 Nisan’da Türkiye ve dünyanın farklı yerlerinden İstanbul’a gelecek ve ilk kez deniz görecek çocuklar yelken sporu ile tanışacak.

10 yılı aşkın zamandır yelken alanında çalışmalar gerçekleştiren BAU Sailing, 2016 yılında kurdukları uluslararası yelken kulübü ile projelerine yenisini ekledi. BAU Uluslararası Yelken Kulübü ismiyle farklı etaplardan oluşan, kara ve deniz organizasyonlarının birleştiği ve festival havasında geçen yelken yarışları ile büyük ilgi topladı.

23 Nisan Pazar günü ise Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda BAU'lu yelkencilerin uzun yıllardan beri hayalini kurdukları sosyal sorumluluk projeleri hayata geçiyor. Kalamış Marina mendireği festival alanına dönüşüyor. Türkiye ve dünyanın farklı yerlerinden gelecek ve ilk kez deniz görecek çocuklar yelken sporu ile tanışacak.

ÇOCUKLARA YELKENCİLİK EĞİTİMİ VE KODLAMA DERSLERİ

Karadağ, Mardin, Hakkari, Diyarbakır ve Bitlis gibi kentlerde yaşamalarına rağmen bugüne kadar deniz görmemiş çocuklara 3 gün boyunca BAUISC tarafından yelkencilik eğitimleri ve Bahçeşehir Kolejleri işbirliği ile kodlama dersleri verilecek. Aynı zamanda küçük dostlarımız İstanbul'u gezme ve kültürel öğrenim fırsatı bulacak. Üniversite öğrencilerinin eşlik edecekleri çocuklar birbirinden farklı deneyimler elde edecek. 

Ayrıca 23 Nisan Dünya Çocukları Yarışı günü Kalamış Marina Mendireğine kurulacak olan etkinlik alanında eğitim tekneleri ile isteyen herkes denize çıkarılacak. Uzaktan kumandalı teknelerle yarışlar düzenlenecek. Bahçeşehir Kolejleri’nin kuracağı etkinlik alanları ile kodlama workshop'ları düzenlenecek.

Karadaki etkinlikler sürerken denizde de BAU Spring Trophy'nin 3. ayak yarışları gerçekleşecek. Hakem komitesinde yarışı bazı çocuklar yarışı yönetecekken, bazıları ise bu yarışı teknede deneyimleyecek. Yarışlar sonrasında Kalamış Marina mendireğinde gerçekleşecek olan ödül töreni ve koktelyde 3. ayağın ödülleri dağıtılacak ve after party gerçekleşecek.

ETİKETLER