İstanbul'un sembolü Medeniyetler Defilesi'nde

İstanbul'un sembolü lale, 2. İstanbul Medeniyetler Defilesi'nde özel motif tasarımlarıyla görücüye çıkacak. Milli Saraylar Şale Köşkü'nde 28 Mayıs'ta gerçekleştirilecek defilede, Gülnur Güneş'in laleyi motif olarak kullandığı tasarımları görülebilecek.

27.04.2014 - 14:38

İstanbul'un sembolü Medeniyetler Defilesi'nde

Medyadoktoru Yapım tarafından yapılan açıklamada, 28 Mayıs'ta Milli Saraylar Şale Köşkü'nde gerçekleştirilecek defilede, moda tasarımcısı Gülnur Güneş'in tasarımlarında laleyi kullandığı belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Güneş, defilede lalenin kıyafet konseptinin de yer alacağını aktararak, Anadolu'ya Türkler ile gelen lalenin, Selçuklu Dönemi'nden itibaren Türkler için başka bir yer tuttuğunu kaydetti.

Güneş, bu dönemin önemli sanatlarından biri olan çini motifi ile lale siluetini birleştirerek bu tasarımını defilede sergilemek üzere ortaya çıkardığını belirtti.

Defilede 29 ayrı kıyafet tasarımının yer alacağını bildiren Güneş, eski medeniyetlerin bugüne uyarlanmış şeklini, alanında çok önemli modellerin giyeceği kıyafetlerle sunacaklarını ifade etti.

Açıklamada, Türkiye'nin farklı illerinden ve dünyanın farklı ülkelerinden Medeniyetler Defilesi'ni gerçekleştirmek için teklifler alındığı, projenin hayata geçirildiği şehrin tınılarının, kültürünün, yaşam biçiminin defile ile buluşturularak ilin tanıtımına katkıda bulunulduğu kaydedildi.

'DEFİLEYİ GAZİANTEP'TE DE GERÇEKLEŞTİRMEK İSTİYORUZ'
Medeniyetler Defilesi ile alakalı içerik detaylarına değinen Medyadoktoru Yapım firma yetkilisi yapımcı Savaş Uğurlu ise, ''İstanbul'daki defilemizden sonra Haziran ortası gibi, Gaziantep'de Medeniyetler Defilesi'ni gerçekleştirmek istiyoruz. Projemizin Gaziantep ayağını belediye ile netleştirirsek Haziran ortası gibi yapmayı hedefliyoruz. Başkanımız Fatma Şahin hanımefendiyi, 28 Mayıs'ta İstanbul'daki Medeniyetler Defilesi'ne davet edip, basın açıklaması yaparak Gaziantep için düğmeye basmış olup çalışmaları başlatacağız'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...