İşte size çikolatalı mantı...

Konya'da bir lokantada hazırlanan çikolatalı mantı ilgi görüyor.

Haberler 21.07.2010 - 12:17

İşte size çikolatalı mantı...

Çikolatalı mantı yapımının oldukça farklı olduğunu söyleyen lokanta sahibi Ahmet İlarslan, önce mantının yufkasını hazırladıklarını, yufkayı küçük kareler halinde kestikten sonra da her parçanın içine çikolata yerleştirdiklerini belirtti.       

Daha sonra kendilerine özgü bir teknikle kare halindeki parçaları kenarlarından birleştirerek, gül şekline getirdiklerini anlatan İlarslan, ''İçerisi çikolata ile dolu olan gül şeklindeki mantıyı yağda kızartıyoruz. Bu işlem tamamlandıktan sonra sarmısaklı yoğurt yerine çikolata sosuyla müşterilerimize servis ediyoruz'' dedi.
       
TATLI NİYETTİNE TÜKETİLİYOR
İlarslan, müşterilerin çikolatalı mantıya farklı tepkiler gösterdiğini, genelde tatlı niyetine tüketildiğini söyledi.        

Müşterileri arasında Kayserililerin de olmasının kendisini sevindirdiğini vurgulayan İlarslan, şunları kaydetti:        

''Kayserili müşterilerimizden olumlu tepkiler alıyoruz. Onlar bu işin uzmanı olduğu için beğenileri bizim için önemli. Çok sayıda müşterilerimiz haftada 1 kez, bazen 3 günde bir çikolatalı mantı yemek için lokantamıza geliyor. Bugüne kadar olumsuz bir tepki almadık. Müşterilerimiz genelde memnuniyetlerini bildiriyor.''       

Birçok mantı ustasının kendilerinden çikolatalı mantının tarifini istediğini ifade eden İlarslan, ancak  mantının yapılış şeklini kimseyle paylaşmadıklarını bildirdi.        

Türkiye'de Konya dışında başka bir yerde çikolatalı mantı çeşidine rastlamadıklarını belirten İlarslan, ''Çikolatalı mantıyı Konya'da etli ekmekten sonra ikinci sıraya getirmeye çalışıyoruz'' dedi.

DİYET MANTI DA YAPIYORLAR       
İlarslan, çikolatalı mantı dışında ıspanaklı, karidesli ve kepekli undan yapılan diyet mantı da yaptıklarını dile getirerek, sağlığına ve kilosuna dikkat edenlerin özellikle kepekli mantıyı tercih ettiğini söyledi.        

Diyet mantının yapımında kepekli un kullandıklarını anlatan İlarslan, bu mantının da kısa sürede müşterilerin beğenisini kazandığını sözlerine ekledi.


Sayfa Yükleniyor...