Pötikare Mutfak’ın sahiplerinden Fahri Şengün, lokantanın oluşum sürecini anlattı.

Pötikare Mutfak’ı nasıl kurmaya karar verdiniz?
Uzun zamandır Çekmeköy’de yaşayan bir aile olarak sağlıklı yemekler yiyebileceğimiz ve kendi evimizin mutfağıymış gibi rahat edebileceğimiz bir yere gidebilmek konusunda sıkıntı yaşıyorduk. Eşimle bu eksikliği kapatmak üzere girişimci ruhlarımızı birleştirdik ve Pötikare Mutfak’ı yarattık. Sonuçta %100 Çekmeköylü, samimi, tertemiz ve mutlu bir lokanta doğdu.

Pötikare Mutfak’ın dekorasyonunda nelere önem verdiniz?
İsim ve mekanın ruhunu oluştururken ortaklarımız çok yardımcı oldu. Ortak iki aile olarak evlerimizi de IKEA’dan döşediğimiz için dekorasyon konusundaki adresimiz belliydi. Açık mutfağımızı ve oturma alanımızın nerdeyse tamamını IKEA’nın huş renkli mobilyalarını döşeyerek, ışıklandırmalarını kullanarak ve “biraz kırmızı ve azıcık beyaz” aksesuarlarını sağa sola serpiştirerek yarattık.

Müşterilerinizin tepkisi nasıl oluyor?
Pötikare Mutfak’a gelen misafirlerimiz adeta büyüleniyorlar. Kendilerini evlerindeki kadar rahat hissettiklerini söylüyorlar. Özellikle hafta sonu özel kahvaltılarımızda öğleden sonraya kadar kalan misafirlerimiz oluyor. Biz de hepsi ile birebir ilgilenerek daha da mutlu olmalarını sağlamaya çalışıyoruz.

IKEA Kurumsal hakkında ne düşünüyorsunuz?
Çok stresli ve yoğun geçen kuruluş aşamasında bize çok yardımcı oldu. Ben diğer işlerimle ilgilenirken IKEA Kurumsal, seçmiş olduğum ürünlerin mağazada toplanması, nakliye ve montaj gibi servislerin organizasyonunda bana çok yardımcı oldu. Başlangıçta olduğu gibi ileride de IKEA Kurumsal’ın faydasını göreceğimize inanıyorum. İyi ki IKEA’dan almışız diyoruz.

Pötikare Mutfak’ın gelecek planı nedir?
Biz gelecek planları yapmıyoruz, sadece hayaller kuruyoruz. Hayallerimizden biri de, Pötikare Mutfak’ta yarattığımız samimi ortamı başka yerlerde, başka insanlarla da paylaşabilmek.

Daha fazla bilgi için IKEA Kurumsal'ı ziyaret edin.