NTV

İtalyan polisi Lamborghini'yi hurdaya çevirdi

Yaşam

İtalya'da polise sadece iki tane verilen Lamborghini Gallardo araçlarından biri kazada hurdaya döndü. Artık bu araçtan sadece Roma polisinde kaldı.

İtalyan polisinin yaptığı kaza sonucu polislere verilen iki Lamborghini Gallardos'lardan birisi hurdaya döndü.

İlişkili Haberler


İçinde organ nakli için kullanılan mini buzdolaplarının da olduğu 150 bin sterlin değerindeki Gallardolar, sadece bir yıldır polisin hizmetine verilmişti. 560 beygir gücündeki arabanının içindeki iki polis memuru kazadan hafif yaralar alarak kurtuldu.

Bir sözcü, Lamborghini'nin önünün benzin istasyonundan çıkan bir motorsiklet tarafından kesildiğini ve polislerin başka bir araca çarpmamak için direksiyonu kırdığını açıkladı.

İtalyan polisi Lamborghini'leri kullanmaya dört yıl önce başladı. Polis böylece hızlarını 240 mph'ye kadar çıkarabilen motorsiklet sürücülerini yakalamayı amaçlamıştı.

Lamborghini firması tarafından bağışlanan araçlardan hurdaya döneni Bologna'da kullanılıyordu. Bir diğeri ise Roma'da kullanılıyor.

İtalyan polisi mafya üyelerini kovalamak için Ferrari ve Porsche marka araçlar kullanıyordu. Fakat zamanla araçların bakım masraflarını karşılayamadıkları için bu yaz artık bu araçları kullanmayacaklarını açıklamıştı.