Ivana-Yurdal Sert çiftinin boşanma süreci işadamı Yurdal Sert'in 2011'de açtığı davayla başladı. İşadamı, eşi Ivana Sert'ten boşanmayı ve oğulları Kanyon Ateş'in velayetini talep etti. Yurdal Sert, "şiddetli geçimsizlik ve haysiyetsiz hayat sürme" iddialarıyla açtığı davada ayrıca eşinin Hatem Yavuz'la aşk yaşadığını iddia ederek 1 milyon lira tazminat istemidi.

MAL VARLIĞINA TEDBİR KONULMASINI İSTEDİ

Bu gelişmeler üzerine karşı dava açan Ivana Sert ise evlilik birliğinin sarsılmasında kusurlu kişinin Yurdal Sert olduğunu öne sürmüş, kendisine iftira attığını iddia etmişti. Oğlunun velayetini de isteyen 36 yaşındaki modacı, ayrıca aylık 100 bin lira "yoksulluk nafakası", oğlu için ise aylık 50 bin lira "iştirak nafakası" ve 5 milyon lira maddi, 2 milyon lira manevi olmak üzere 7 milyon lira tazminat talep etmiş ve Yurdal Sert'in mal varlığına tedbir konulmasını istemişti. 

İCRA YOLUYLA 515 BİN LİRA

Davaya bakan İstanbul Aile Mahkemesi, çiftin boşanmasına, oğulları Kanyon Ateş'in velayetinin de annesine verilmesine hükmetmişti. Ivana Sert'in aylık 100 bin liralık yoksulluk nafakası talebini reddeden mahkeme, toplam 400 bin lira tazminat ve oğluna da aylık 5 bin lira iştirak nafakası ödenmesine karar vermişti. Rakamı az bulan Ivana Sert'in itirazını haksız bulan Yargıtay, boşanma ve 400 bin liralık tazminat kararını onamıştı. Yurdal Sert, Yargıtay'ın onadığı tazminatı ödemek istemeyince Ivana Sert, icra yoluna başvurdu. Ivana Sert, eski eşinden icra yoluyla toplam 515 bin lira tahsil etti.