Volkan Konak, 'izinsiz albüm' davasını kazandı  (154 bin lira tazminat)

Volkan Konak, 20 yıl önce çıkardığı 'Volkanik Parçalar' albümünün adını 'Volkanik Şarkılar' diye değiştirip kendisinden izinsiz yeniden piyasaya süren Mod Müzik'e açtığı tazminat davasını kazandı.

Haberler 01.01.2017 - 14:42

Volkan Konak, 'izinsiz albüm' davasını kazandı  (154 bin lira tazminat)

Volkan Konak'ın, 1996'de çıkardığı 'Volkankik Parçalar' albümünün adı değiştirilerek bir başka müzik şirketi tarafından yeniden piyasaya sürüldüğü gerekçesiyle açtığı dava karara bağlandı. İstanbul Fikri ve Sanai Haklar Hukuk Mahkemesi'nde görülen davada, sanatçının avukatı "Albüm, eser işletme belgesi de alınsa müvekkilimin izni olmadan ve adı değiştirilerek piyasaya sürülemez. Fazlaya ilişkin haklarımız saklı kalmak kaydıyla 50 bin lira maddi-manevi tazminatın davalı müzik şirketinden tahsilini istiyoruz" dedi. 

Volkan Konak
Volkan Konak

154 BİN LİRA TAZMİNAT

Mahkeme Konak'ı haklı buldu. 20 yıl önce çıkan "Volkanik Parçalar" albümünde 8 eserin bulunduğunu belirten mahkeme, bilirkişi raporu doğrultusunda her bir eser için 6 bin liradan 48 bin lira tazminat belirledi. Bunun 6 yıllık faiziyle birlikte 144 bin lira olarak müzik şirketinden tahsiline karar verildi. Albüm adının değiştirlmesinden dolayı ayrıca 10 bin lira da manevi tazminat kararı çıktı.

Sayfa Yükleniyor...